Sposoby na ładne paznokcie

ładne paznokcie domowe sposoby

Mocne, długie, odporne na złamania – takie powinny być nasze paznokcie. Niestety dość często nasze paznokcie zamiast zachwycać swoim wyglądem zaczynają się rozdwajać lub nabierają żółtego koloru. Spokojnie, to jeszcze nie koniec świata. Z każdym problemem możemy sobie poradzić i to w zaciszu własnego domu. Poniżej znajdziesz 4 proste sposoby na ładne i zdrowe paznokcie. Do dzieła!

  1. Oliwa

To numer jeden w pielęgnacji paznokci. Oliwa jest tania, a jednocześnie prosta w użyciu. Wystarczy niewielką jej ilość podgrzać do odpowiedniej temperatury (nie może parzyć dłoni), a następnie zanurzyć w niej palce na około 15-20 minut. Zabieg warto wykonywać dwa razy w tygodniu aż do uzyskania pożądanego efektu. Dodając do oliwy sok z cytryny, pozbędziemy się mało estetycznego żółtego odcienia na płytce paznokci.

  1. Witamina A + E

Witamina A + E ma zbawienny wpływ na nasze paznokcie. Aby efekt jej działania był naprawdę dobry i szybko widoczny, kapsułkę warto przekłuć, a jej zawartością posmarować paznokcie. Tego typu zabieg można wykonywać codziennie!

  1. Żelatyna

Żelatyna skutecznie wzmacnia paznokcie i sprawia, że te stają się bardziej odporne na złamania i uszkodzenia. Kompres z żelatyny przygotowuje się w bardzo prosty sposób. Wystarczy 1 łyżeczkę żelatyny rozpuścić w szklance letniej wody. W momencie, kiedy stężeje zanurzamy w niej palce i trzymamy około 10 minut. Taki zabieg dobrze jest wykonywać co kilka dni przez około miesiąc.

  1. Maska z żółtkiem

Maska z żółtkiem to sprawdzony sposób na piękne i zdrowe włosy. Jak się okazuje korzystanie działa też na nasze paznokcie. Miksturę przygotowuje się mieszając ze sobą żółtko, sok z cytryny oraz łyżeczkę oliwy. W gotowej miksturze zanurzamy palce na około 15 minut. Po wykonanym zabiegu miksturę usuwamy przy pomocy ciepłej wody.