Słów kilka o kwasie hialuronowym

źródło: face-med.pl

źródło: face-med.pl

Młodą być, ach młodą być. Piękną być, ach piękną być 🙂 Nie da się ukryć, że każda z nas chce być młoda, piękna, atrakcyjna. Dzisiejszy świat na piedestale stawia osoby atrakcyjne. Atrakcyjność znacznie ułatwia nam życie. Sprawia, że jesteśmy bardziej pewne siebie i bardziej kontaktowe.

Dzisiaj każda z nas, która chce poprawić dzieło matki natury, może to zrobić. Aby ulepszyć co nie co, zatrzymać proces starzenia się skóry i tym samym przedłużyć młodość, nie musimy od razu iść pod nóż. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w zupełności wystarczą. Hitem ostatnich lat jest kwas hialuronowy. Stosowanie zastrzyków z produktami wypełniającymi to prosta i szybka metoda redukcji oznak starzenia lub regulacji rysów twarzy poprzez wypełnianie lub uwydatnianie jej elementów.

Nie takie znowu nowe odkrycie

Kwas hialuronowy nie jest takim znowu nowym odkryciem, jak co niektórym może się wydawać. Został wynaleziony w 1934 roku… w oku bydlęcym!!!! To nie żart. Wyjątkowe właściwości jego cząsteczek sprawiły, że kwas hialuronowy został szybko doceniony przez świat kosmetyczny, a następnie medycynę estetyczną. Dziś już nikogo nie dziwią zastrzyki z kwasu hialuronowego. Poddają się im zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym zależy na odświeżeniu wyglądu.

Kwas hialuronowy odgrywa kluczową rolę w leczeniu estetycznym, metodach przywrócenia utraconej objętości oraz rewitalizacji. Świetnie wypełnia wszelkie bruzdy i zmarszczki mimiczne. Przywraca skórze gęstość i jędrność. Pozwala wymodelować kontury twarzy i przywrócić jej utraconą atrakcyjność.

Kwas hialuronowy – zalety

Zacznijmy od tego, że kwas hialuronowy jest w pełni bezpieczny w użyciu i zapewnia naprawdę rewelacyjne efekty. Po zastosowaniu wypełniaczy z kwasem hialuronowym nie występuje reakcja alergiczna, bo preparat jest rozpoznawalny przez organizm jako produkt fizjologiczny. Użycie kwasu hialuronowego nie wymaga więc wcześniejszej próby uczuleniowej.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego nie są bolesne, gdyż powierzchnia objęta wypełnieniem smarowana jest preparatem znieczulającym. Efekt po zabiegu jest natychmiastowy, a czas utrzymywania się kwasu zależy od miejsca podania, trybu życia pacjenta, wieku oraz rodzaju skóry. Zazwyczaj efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Nie tylko na zmarszczki

Kwas hialuronowy spisuje się świetnie przy regeneracji naskórka i głębszych warstw skóry. Łagodzi i eliminuje podrażnienia, a także jest antyoksydantem. Można na niego liczyć w kwestii ochrony przed promieniowaniem UV. Zaraz po opalaniu w solariach i na mocnym słońcu warto zastosować kwas hialuronowy w celu ochrony włókien kolagenowych zapewniających skórze jędrność. I to nie wszystko. Kwas hialuronowy może być stosowany przez osoby z suchą i pękającą skórą, gdyż skutecznie zmniejsza zjawiska łuszczenia się naskórka. Zabiegi z kwasem hialuronowym pomocne są także osobom z trądzikiem. Kwas świetnie wysusza i eliminuje stany zapalne. Do tego zmniejsza łojotok i minimalizuje blizny potrądzikowe.

Ogromną zaletą kwasu hialuronowego są właściwości uelastyczniające, co z powodzeniem wykorzystuje się do przywrócenia atrakcyjności biustu. Kwas sprawia, że kobiecy biust odzyskuje dawną sprężystość i elastyczność. Zmniejsza też pojawiające się z czasem opadanie piersi. Udowodniono, że po około dwóch miesiącach trwania terapii kwasem hialuronowym można liczyć na wzrost sprężystości tkanek na poziomie 15%. Kwas hialuronowy jest także bardzo przydatny przy korygowaniu ust. Wypełniając usta, nadaje im piękniejszy kształt. To właśnie kwas hialuronowy sprawia, że usta są pełniejsze i tym samym piękniejsze.

Przeciwwskazania

Mimo, że kwas hialuronowy jest preparatem bardzo bezpiecznym i nie powodującym skutków ubocznych, to jednak nie wszyscy mogą skorzystać w jego dobrodziejstw. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem kwasu jest ciąża i karmienie piersią. Również osoby, które cierpią na choroby immunologiczne, nie mogą skorzystać z tego typu zabiegów. Wyeliminować z zabiegu kwasami mogą także alergie lub opryszczki.