Pogadajmy o demakijażu oczu

jak wykonać demakijaż oczu

źródło: http://kobieta.gazeta.pl

Demakijaż to chyba jedna z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych. To podstawa zdrowia i piękna. Pamiętajcie, że nigdy nie kładziemy się spać z makijażem. To bardzo niszczy naszą skórę. Szczególnej troski wymaga demakijaż oczu. Zazwyczaj większość z nas traktuje go byle jak. Tymczasem skóra wokół oczu jest szalenie delikatna, przez co łatwo ją uszkodzić. Zbyt mocne pocieranie tych okolic płatkiem kosmetycznym może spowodować wiele złego. Jak prawidłowo wykonywać demakijaż oczu i jakich preparatów do tego używać? Małe podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Opanowujemy odpowiednią technikę demakijażu

Demakijaż oczu to zadanie niełatwe, choć mogłoby się wydawać, że jest wręcz przeciwnie. Powiecie, co to za sztuka zetrzeć z rzęs tusz? Owszem, może żadna, ale jednak większość znanych mi dziewczyn robi to źle. W ten sposób ich rzęsy bardzo się osłabiają. Z czasem zaczynają się łamać, a nawet i wypadać. Demakijaż oczu wymaga absolutnej delikatności. Nigdy nie trzyj rzęs i skóry pod oczami, bo to doprowadzi do ich uszkodzenia. Nasącz płatek kosmetyczny odpowiednim płynem, a następnie przyłóż go do oka. Odczekaj parę sekund i dopiero później zetrzyj tusz do rzęs.

Idealny preparat do demakijażu oczu

Wykonując wieczorny demakijaż oczu, warto sięgnąć po odpowiednie do tego preparaty. Nigdy nie zmywaj oczu samą wodą. Nawet jeśli będzie ci się wydawało, że makijaż został usunięty, w rzeczywistości tak się nie stanie. Tylko specjalny preparat do demakijażu oczu jest w stanie poradzić sobie z kolorowymi kosmetykami. Na rynku dostępne są rozmaite preparaty oczyszczające. Mamy i mleczka i płyny micelarne i specjalne płyny do demakijażu. Co więc wybrać? Osobiście polecam płyny dwufazowe. Jako jedne z nielicznych, genialnie radzą sobie z tuszami wodoodpornymi. Zawarte w takich płynach olejki skutecznie rozpuszczą kosmetyk, a składnik wodny łagodzi podrażnienia.

Dużym plusem płynu dwufazowego jest jego oleista formuła, która chroni rzęsy i delikatne okolice oczu. Po użyciu kosmetyku ma się wrażenie doskonale nawilżonej i natłuszczonej skóry pod oczami. Cechą, która również przemawia na korzyść płynu dwufazowego jest jego wydajność. Aby zrobić skuteczny demakijaż oczu, nie trzeba używać preparatu w nadmiarze. Już niewielka jego ilość dobrze sobie poradzi z makijażem.