źródło: pinterest

źródło: pinterest

Zima to niezbyt przyjazny czas dla naszej skóry. Zmienne temperatury, silny wiatr, mroźne powietrze – wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na kondycję naszej cery. Jeśli nie zadbamy o nią w sposób odpowiedni, szybko stanie się podrażniona i przesuszona. Zacznie pękać i łuszczyć się. Jak pielęgnować skórę twarzy zimą, aby ta w jak najlepszej formie przetrwała ten ciężki czas? Oto kilka wskazówek. 

Sumienne oczyszczanie twarzy

Podstawą w pielęgnacji skóry twarzy powinno być codzienne sumienne oczyszczanie. Skórę należy oczyszczać dwa razy dziennie: rano i wieczorem, używając do tego specjalnie dedykowanych preparatów. Do wyboru macie: mleczka oczyszczające, żele i pianki. Radziłabym wam unikać tradycyjnego mydła, gdyż ma ono tendencje do niszczenia płaszcza lipidowego, a co za tym idzie, nadmiernego wysuszania skóry.

Jeśli macie cerę suchą lub mieszaną – sięgnijcie po mleczka. Są one na tyle delikatne, aby nie uszkodzić naskórka i na tyle skuteczne, by pomóc pozbyć się makijażu i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli wasza skóra jest tłusta i ma tendencję do niedoskonałości w postaci krostek, wybierzcie żele do mycia twarzy.

Zawsze po oczyszczeniu twarzy i usunięciu z niej zanieczyszczeń, przemyjcie skórę tonikiem, który działa odświeżająco i łagodząco. Jeśli należycie do osób, które lubią nowoczesne i wygodne rozwiązania, zdecydujcie się na płyn micelarny. Genialnie zastąpi on preparat oczyszczający i tonik.

Nawilżania skóry

Dokładne oczyszczenie twarzy to numer jeden w codziennej pielęgnacji. Nawilżanie skóry odpowiednim kremem to krok numer dwa. I na pewno nie możecie go pominąć. Krem nakładajcie rano i wieczorem. Dodatkową porcję aplikujcie przed każdym wyjściem z domu, zwłaszcza jeśli temperatura spada poniżej zera stopni. W ten sposób zabezpieczycie się przed odmrożeniami i podrażnieniami.

Wybierając krem zwróćcie uwagę, aby w swoim składzie zawierał jak najwięcej substancji odżywczych: olejów i wosków pszczelich. Na pewno dobrym wyborem będą emolienty – specjalistyczne preparaty natłuszczające i odbudowujące barierę lipidową.

Nie zapominajcie o dobrym natłuszczaniu skóry pod oczami. Jest ona bardzo cienka, przez to szczególnie podatna na uszkodzenia. Dbajcie też o skórę ust. W przeciwnym razie szybko stanie się popękana i spierzchnięta. Pomadki ochronne lub miód miejcie zawsze pod ręką.

Peeling skóry

Raz na jakiś czas zaserwujcie swojej skórze delikatny peeling. Pomoże on pozbyć się martwego naskórka, jeszcze lepiej oczyści skórę i genialnie przygotuje ją na przyjęcie preparatów pielęgnacyjnych. Jeśli macie skórę wrażliwą, stosujcie peelingi enzymatyczne. Jeśli jesteście posiadaczkami skóry tłustej i normalnej, stosujcie peelingi ziarniste.

Po zastosowaniu peelingu, koniecznie nałóżcie na twarz krem nawilżający!