Pielęgnacja skóry z niedoskonałościami

pinterest

pinterest

Skóra z niedoskonałościami charakteryzuje się nadmierną ilością sebum i towarzyszącymi temu zmianami skórnymi w postaci krostek, grudek, zaskórników i rozszerzonych porów. Przyczyn pojawienia się niedoskonałości jest kilka. Wśród najczęściej występujących wymienia się niehigieniczny tryb życia, jak zła dieta, stres, czy brak snu, a także nadmierną pracę gruczołów łojowych, obecność bakterii Propionibacterium acnes, nieodpowiednią pielęgnację, nadmierne przesuszenie skóry w wyniku stosowania zbyt silnych produktów kosmetycznych, promieniowania UV lub częstych kąpieli w chlorowanej wodzie. Duży wpływ na pojawienie się niedoskonałości cery ma także zanieczyszczone środowisko. I mimo, że walka z niedoskonałościami nie należy do najprostszych, to jednak odpowiednio prowadzona może przynieść zadowalające efekty końcowe.

Najważniejszą kwestią w walce z niedoskonałościami skóry jest odpowiednia jej pielęgnacja. Co znaczy słowo odpowiednia? Przede wszystkim jest to pielęgnacja sumienna, systematyczna i regularna.

W pielęgnacji skóry z niedoskonałościami bardzo ważne jest jej oczyszczanie. Należy robić to codziennie rano i wieczorem. Rano dobrze jest sięgać po roztwór micelarny, który idealnie usuwa nagromadzony brud, zanieczyszczenia, pot i kurz lub piankę w żelu, która głęboko oczyści skórę. Wieczorem konieczne jest zastosowanie mleczka do demakijażu, który pomoże pozbyć się wszelkich kosmetyków z twarzy. Wybierając kosmetyki do mycia twarzy należy sięgać po te, które są hipoalergiczne i nie posiadają mydła.

NIVEA PURE EFFECT - peeling do codziennego mycia twarzy (źródło: nivea.pl)

NIVEA PURE EFFECT – peeling do twarzy 

Oprócz codziennego mycia twarzy, warto pomyśleć o zabiegach złuszczających zrogowaciały naskórek i pozwalających pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Pamiętajcie, że nawet bardzo sumienne mycie twarzy nie oczyści jej tak, jak powinno. Dlatego też do programu oczyszczania skóry należy wprowadzić również peeling do twarzy. Produkt ten jest najlepszym rozwiązaniem, aby rzetelnie oczyścić skórę, oczyścić pory i uregulować produkcję sebum. Peeling do twarzy dobrze jest stosować raz w tygodniu lub dwa razy w tygodniu, jeśli macie skórę tłustą. Osobiście polecam wam żel – peeling do twarzy NIVEA PURE EFFECT CLEAN DEEPER, który można stosować nawet codziennie. Kosmetyk ten jest bardzo delikatny, a jednocześnie niezwykle skuteczny w działaniu. Głęboko oczyszcza skórę sprawiając, że staje się ona gładka i idealnie czysta. Dużym plusem peelingu NIVEA jest to, że zapobiega powstawaniu wągrów i pryszczy. Peelingujące drobinki wygładzają powierzchnię skóry, a niebieskie mikroganulki zawierające kwas mlekowy pomagają odblokować pory. Efektem stosowania kosmetyku Nivea jest gładka i uwolniona od niedoskonałości skóra.

Poza produktami głęboko oczyszczającymi, nie zapominajcie też o produktach nawilżających. Wbrew pozorom, nawet tłusta skóra musi być właściwie nawilżana. Co za tym idzie, krem nawilżający powinien znaleźć swoje miejsce na waszej toaletce, najlepiej tuż obok peelingu.