Kochamy lato! Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Słońce, plaża, beztroskie zabawy… Brzmi cudownie. Niestety jest jedno małe „ale”. Nasze włosy, w przeciwieństwie do nas, nie przepadają ani za słońcem, ani za wysokimi temperaturami, ani też za kąpielami w słonej wodzie. Szybko stają się przesuszone, tracą swój kolor i naturalny blask. Jak im pomóc? Oto 3 sprawdzone patenty.

  1. Odżywianie włosów

Podstawą pielęgnacji włosów w sezonie wakacyjnym jest odpowiednie, a przede wszystkim regularne ich odżywianie. W tym celu warto sięgać po specjalne odżywki i maski, które zamkną łuskę włosa i wygładzą jego powierzchnię. Najlepsze efekty dają maski, które można zakupić w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dobre efekty zapewnią też maski, które możemy przygotować ze składników z domowej spiżarni. Moim osobistym numerem jeden jest maseczka wykonana z rozgniecionego awokado lub oliwy z oliwek z dodatkiem cytryny.

  1. Mycie włosów

Latem do mycia włosów nie używamy tych samych szamponów, co jesienią czy zimą. I o tym musicie pamiętać robiąc zakupy do wakacyjnej kosmetyczki. Latem wybieramy tylko i wyłącznie produkty zawierające filtry ochronne. Poza szamponami, warto skusić się również na mgiełki w sprayu. Wbrew powszechnym obawom, nie przetłuszczają one włosów, za to idealnie chronią je przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Ps. Pamiętajcie, aby myć włosy po każdym powrocie z plaży i nakładać na nie odżywkę lub balsam.

  1. Kapelusz w roli głównej

Aby mieć pewność, że włosy chronione są w sposób odpowiedni, warto zakupić kapelusz. Może być nawet ten prosty – słomkowy. W ten sposób zapewnicie włosom ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ps. Dobrze jest także delikatnie podciąć włosy tuż przed wyjazdem na urlop i powstrzymać się przed ich zafarbowaniem.