Oficerki

Klasyczne, niezwykle eleganckie buty, delikatne i jednocześnie wytrzymałe, stanowiące od pokoleń niezbędny element oficjalnego stroju jeździeckiego. Są również idealnym wyborem w codziennej jeździe. Odpowiednio dobrane obuwie zapewni nam stuprocentowy komfort i wygodę jazdy. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Najlepszym wyborem będą buty wykonane z prawdziwej skóry cielęcej lub wołowej. Najważniejszą częścią jest podeszwa. Wszystkie buty dostępne w naszej ofercie  posiadają specjalnie wyprofilowaną podeszwę, dzięki której stopa ma która pozwala na stabilne utrzymanie stopy w strzemieniu w każdej sytuacji.

Wybierając oficerki, ich rozmiar jest sprawą kluczową.

Oczywiście, mowa tu nie tylko o samym rozmiarze buta, ale także o idealnym dopasowaniu cholewki. Pomiary potrzebne, aby dopasować cholewkę to przede wszystkim długość łydki i obwód łydki w najszerszym miejscu. Pomiarów najlepiej dokonywać  podczas siedzenia, aby sprawdzić, czy podczas jazdy nie będą zbyt wysokie. Cholewki również nie mogą być zbyt ciasne w łydkach, ponieważ mogłyby usztywnić nogi, i powodowa znaczny dyskomfort.

Oficerki jeździeckie

Wszechstronne oficerki jeździeckie to najlepszy wybór dla dzieci, młodzieży oraz osób zaczynających dopiero przygodę z jeździectwem. Są świetnym rozwiązaniem do jazdy rekreacyjnej, na codzienne treningi, oraz jednocześnie elegancko prezentują się podczas oficjalnych uroczystości.

Ceny oficerek wszechstronnych zaczynają się od 200 zł za buty wykonane z PCV. Mimo przystępnej ceny, posiadają one sporo wad min. nie przepuszczają powietrza, oraz zazwyczaj nie ma możliwości uszycia ich na miarę. Tylko idealne dopasowanie cholewki zapewni nam komfort jazdy połączony z bezpieczeństwem, oraz wygodą. Z kolei ceny butów skórzanych w naszym sklepie zaczynają się od 500 zł. Warto dla własnej wygody i bezpieczeństwa rozważyć dołożenie niewiele większej kwoty, zapewniając sobie komfort na lata.

oficerki buty do jazdy konnej

Oficerki jeździeckie damskie

Buty dla wielu kobiet są najważniejszym elementem ubioru. Powinny łączyć w sobie przede wszystkim wygodę, elegancję, idealne dopasowanie oraz perfekcyjne wykończenie. Idealnie dobrane i dopasowane indywidualnie oficerki stanowią najbardziej perfekcyjne wykończenie damskiego stroju jeździeckiego, zapewniając jednocześnie wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Damskie oficerki dla zadania dodatkowego szyku są dostępne w wielu wersjach. Znajdziemy zarówno  typowe klasyczne oficerki, jak i wersje z subtelnymi dodatkami typu dodatkowe klamry lub nawet kryształki Svarowskiego. Damska wersja tych butów wyróżnia delikatniejsza budowa samego buta oraz samej cholewki, zapewniając idealne dopasowanie, umożliwiając jednocześnie perfekcyjną jazdę.

Oficerki jeździeckie męskie

Oficerki były zawsze wyjątkowym elementem męskiego stroju jeździeckiego. Buty te, jak sama nazwa wskazuje były rodzajem obuwia noszonym głównie przez oficerów, uważane za najwyższy możliwy wyraz elegancji i luksusu. Dla jeźdźca oficerki, to prócz eleganckiego wyglądu, gwarancja wygody i perfekcji jazdy, oczywiście pod warunkiem idealnego wykonania. Męskie oficerki w naszej ofercie wykonane są solidnie od podeszwy po końcówki cholewek, z największą starannością, dzięki czemu trafiamy w najbardziej wymagające męskie gusta.