Must have: buty na obcasie

buty na obcasie

źródło: zara.com

Kobiety kochają buty. Są takie, które stawiają wyłącznie na obuwie sportowe. Są i takie, które miłością szczerą i namiętną darzą modele na obcasie. Te najwyższe, na przynajmniej 11 centymetrowej szpilce, czekają zazwyczaj na odpowiednią okazję. Tylko najtrwalsze panie dadzą rade przechodzić w nich cały dzień. Jeśli jednak obcasy są dobrze wyprofilowane, nadają się również dla kobiet, które nie mają z nimi na co dzień do czynienia. Nawet nie będę pytać, czy warto nosić buty na obcasie, bo wiadomo, że warto! Takie buty genialnie wyszczuplają nogi i optycznie je wydłużają. Sprawiają też, że cała sylwetka wygląda bardziej smukło i atrakcyjnie. Dobra wiadomość jest taka, że w tym sezonie każda z nas może nosić obuwie na obcasie bez konieczności rezygnowania z komfortu. Do łask powracają bowiem modele na grubych, niskich obcasach oraz tzw. „kaczuszki”.

Wysokie szpilki

Szpilki na kilkucentymetrowym obcasie może i nie należą do najwygodniejszych, ale na pewno są szalenie efektowne. W tym sezonie stawiamy głównie na szpilki w metalicznych odcieniach srebra i złota, a także na modele w kolorze soczystej zieleni, fuksji i żółci. Nadal modne będą wszelkie wiązania na kostce i sandałki na obcasie. Mała rada: jeśli nigdy wcześniej nie chodziłaś w takich butach, a chcesz je założyć na ślub koleżanki czy chrzciny siostrzeńca, koniecznie poćwicz chodzenie w domu! I pamiętaj – sylwetka ma być wyprostowana, tak samo jak kolana 😉 Nawet najpiękniejsze buty nie pomogą, jeśli będziesz chodziła na zgiętych kolanach.

buty na obcasie

źródło: zara.com

Kaczuszki

A jeśli nie szpilki, to może kaczuszki? To świetna alternatywa dla dziewczyn, które niezbyt dobrze czują się na wysokości. Czym są kaczuszki? To buty na niewysokim, 3-5 cm obcasie o lekko wydłużonych czubach, niekiedy z odkrytymi piętami. Takie buty świetnie pasują do spódnic midi, szczególnie tych o kroju litery A, jak również do jeansowych rurek. Można je nosić i na co dzień, i od święta.

buty na obcasie

źródło: zara.com

Baleriny na grubym obcasie

Kolejną modną propozycją na ten sezon są baleriny na grubszym obcasie. Połączenie wygody i elegancji na pewno przypadnie do gustu wielu dziewczynom i kobietom. I mimo, że niektórzy tego typu buty określają mianem babcinych, to jednak widać w nich spory potencjał i ekstrawagancję. Baleriny na obcasie to jeden z najgorętszych hitów sezonu. Najlepiej nosić je ze spodniami 3/4 i koszulą.

buty na obcasie

źródło: zara.com