Modna: torebka typu worek

modne torebki damskie

torebka typu worek (źródło: zara.com)

Torebka worek to zdecydowanie jeden z najbardziej ulubionych modeli wśród torebek. Jest stylowa i odpowiednio pojemna. Do tego genialnie dopełnia stylizacje utrzymane w typowo miejskim stylu. W tym sezonie obok worków w odcieniu kultowej czerni, modne są propozycje w zdecydowanych kolorach. Możemy zatem wybierać między torebkami w odcieniach ognistej czerwieni, kobaltu, żółci czy limonki.

Torebka worek, czyli co dokładnie?

Torebka worek, nawet jeśli nie wygląda, jest jedną z najbardziej pojemnych toreb. To cecha, która wyróżnia ją spośród innych modeli. A czemu worek? Bo swoim wyglądem torebka ta bardzo przypomina klasyczny worek lub sakwę. Zazwyczaj wiązana jest na górze przy pomocy dwóch troczków lub pasków. I to one stanowią zamknięcie torebki. Torba worek może posiadać jeden długi pasek do noszenia na ramię lub pasek i rączkę, dzięki czemu można nosić ją również w dłoni.

torebka worek w stylu rockowym

Do czego nosić worek?

Torebka worek świetnie współgra z każdą stylizacją. Pasuje wszędzie tam, gdzie założyłabyś zwykłą torebkę – do stylizacji na co dzień, na imprezę, spotkanie rodzinne czy wielkie wyjście. Worek średniej wielkości możemy z powodzeniem nosić do sukienek, zarówno tych w stylu boho, jak i eleganckiej małej czarnej. Jeansy i worek? Czemu nie! Również spodnie dresowe będą pasować do tej torebki.