Modna biżuteria. Na co warto postawić w tym sezonie?

delikatne pierścionki srebrne zakończone kokardką

źródło: pandora

Biżuteria to kropka nad „i” naszych stylizacji. Genialnie dopełnia stylizacje codzienne i wieczorowe. Jeśli trzeba – zadaje szyku. Potrafi także dodać pazura i charakteru. Bez biżuterii, nasze codzienne outfity nie byłyby kompletne. Na jaką biżuterię  warto postawić w tym sezonie? Oto kilka propozycji 🙂

Koła, wszędzie koła

podwójne pierścionki srebrne i złote wykończeniem delikatne stylizacjiW tym sezonie zakręci nam się w głowie od kół. Koliste będą kolczyki na naszych uszach. Koliste będą też naszyjniki i bransolety. Modne będą modele srebrne, złote i we wszystkich kolorach tęczy. Chociaż kiedyś kolczyki koła (w wydaniu XXL) kojarzyły się głównie ze stylem Jennifer Lopez i dziewczyn tańczących hip-hop, dziś nosimy je do boho sukienki i eleganckiej małej czarnej. W kółko – najlepiej przez cały dzień.

Królowa jest tylko jedna

Aby zostać królową lub przynajmniej księżniczką w tym sezonie, wcale nie trzeba wychodzić za księcia i być córką głowy państwa. Wystarczy stylowy diadem lub opaska do włosów przypominająca koronę. Zbyt krzykliwie? Wręcz przeciwnie. Tego typu ozdoby do włosów projektanci radzą nosić na co dzień, do grunge’owego looku. A jeśli nie lubicie koron i diademów, sięgnijcie po opaski metalowe kształtem nawiązujące do wianków.

Modna szyja

Pamiętacie plastikowe opaski na szyję, które były hitem lat 90-tych? Dziś znów wracają do łask i zdobywają kobiece serca i… kobiece szyje. Poza plastikowymi „obrożami”, w tym sezonie nosimy także aksamitne tasiemki, chokery oraz metalowe naszyjniki, które nietuzinkowo zdobią szyję.

Modne dłonie

pierścionki srebrne z serduszkiem Przeminęła moda na gigantyczne pierścienie. Teraz trwa trend na cienkie i delikatne pierścionki srebrne. Nie nosimy ich tylko u podstawy palca – coraz popularniejsze są węższe modele, zakładane tuż pod paznokciem. Modne są zarówno gładkie pierścionki przypominające obrączkę, jak również pierścionki srebrne w kształcie kokardek, znaku nieskończoności, skrzydeł. Modne są także pierścionki srebrne – serduszka i kwiatuszki. Uwaga! Moda na noszenie kilku pierścionków na jednej dłoni, a nawet jednym palcu wciąż trwa! Tak więc nie musimy ograniczać się do jednego czy dwóch pierścionków. Z powodzeniem możemy sięgnąć po kilka sztuk i błyszczeć w pełnym tego słowa znaczeniu. Do czego to nosić? Pierścionki srebrne wspaniale dopełnią zarówno romantyczne stylizacje, jak również stylizacje typowo rockowe.