domowe maseczki z banana

Banany to świetne źródło witaminy A, C, E, K oraz witamin z grupy B. To także doskonałe źródło żelaza, potasu, cynku, sodu, fosforu, magnezu i wapnia. Owoce te są nie tylko smaczne, ale także rozwiązują wiele zdrowotnych problemów. Ale, ale! Bananów wcale nie musimy jeść. Z powodzeniem możemy przygotować z nich domowe maseczki – na zmęczoną skórę i skórę z niedoskonałościami. Brzmi dobrze? Domowe maseczki to świetne rozwiązanie dla każdej z nas. Poza tym, że są tańsze niż te dostępne w drogerii, to na dodatek mniej uczulają i podrażniają niż te kupne. Ich przygotowanie nie jest skomplikowane, więc każda z nas może sobie pozwolić na taką maseczkę. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w banany i kilka dodatkowych (prostych) składników. Poniżej prezentują moje dwie ulubione maski bananowe. Jedna z nich rozwiąże problem zmęczonej cery. Druga z kolei pozwoli rozprawić się z niedoskonałościami skóry.

Maseczka bananowa na problemy skórne

Trądzik to problem wielu osób. Pojawiające się tu i ówdzie krostki potrafią dać w kość i uprzykrzyć życie. Dobra wiadomość jest taka, że maska bananowa pomoże uporać się z defektami cery i na nowo przywróci nam pewność siebie. Aby przygotować maskę poprawiającą wygląd skóry, należy wymieszać 2 łyżki rozgniecionego banana z łyżką sody oczyszczonej i świeżym sokiem z cytryny. Tylko tyle i aż tyle! Wypróbuj koniecznie.

Maseczka niwelująca zmęczenie

Sezon jesienny nie należy do łaskawych. W efekcie działania niekorzystnych czynników zewnętrznych nasza skóra staje się poszarzała i zmęczona. Codzienny stres tylko pogłębia ten stan. Aby przywrócić skórze promienny wygląd wystarczy przygotować maseczkę z banana i miodu. Aby przygotować taką maskę wymieszaj ze sobą dwie łyżki rozgniecionego banana i jedną łyżeczkę miodu.