Koturny kontra szpilki

koturny i szpilki

Nie ma co się oszukiwać – my kobiety lubimy i chcemy wyglądać seksownie niezależnie od sytuacji, okazji czy pory roku. Lato daje nam o tyle fajne możliwości, że możemy zakładać mini sukienki i spódniczki i tym samym eksponować swoje wdzięki. Ale!!! Aby nasze nogi prezentowały się naprawdę obłędnie, chętnie zakładamy buty na podwyższeniu. Niektóre z nas wybierają szpilki, inne – koturny. I chyba od wielu już lat trwa dyskusja na temat tego, które z nich są lepsze. A więc?

Koturny na każdą okazję

Można je lubić mniej lub bardziej. Jedno jest pewne – każda z nas powinna mieć w swojej szafie choć jedną parę koturnów. Odpowiednio dobrane do figury nie tylko dodadzą kilku centymetrów, ale także wysmuklą sylwetkę i optycznie wydłużą nogi. I co ważne, sprawdzą się w niejednej sytuacji. Obecnie dostępne koturny to nie tylko sandałki. To także botki i trampki. Sportowe obuwie na koturnie jest wygodne i bardzo praktyczne. Jeśli chcesz czuć się wygodnie, a jednocześnie wyglądać kobieco, obowiązkowo wybierz koturny!

Szpilki spełniają marzenia

Osobiście nie znam kobiety, która nie posiadałaby w swojej szafie szpilek. Te buty to kwintesencja kobiecości i zmysłowości. Zazwyczaj kojarzą się ze stylem bardziej eleganckim, choć w wydaniu casual sprawdzają się równie dobrze. Co więcej – moda tak gna do przodu, że dziś szpilki nosimy także z dresami!!! Większość z nas kupuje szpilki ze względu na ich wygląd. Bo nie ma co się oszukiwać, że buty te nie zawsze bywają wygodne. Często chodząc w nich cierpimy. Ale czego nie robi się dla ładnego wyglądu? 😉

Które wygodniejsze?

Większość kobiet powie, że koturny. W nich noga nie męczy się tak, jak w szpilkach. Nie męczy się też kręgosłup. Poza tym, w obuwie na koturnie krok jest pewniejszy. Ale, ale! Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie buty kupimy. Ważny jest materiał, wysokość obcasa czy obecność platformy. Jeśli wybierzemy szpilki dobrej jakości, odpowiednio wyprofilowane z odpowiednio wysoką platformą, na pewno będziemy czuć się w nich dobrze. Tak więc pojedynek: koturny kontra szpilki chyba nigdy nie zapewni nam konkretnego zwycięzcy. Wszystko zależy od indywidualnych  upodobań każdej kobiety. Uwielbiasz szpilki? Noś je dumnie! A może wolisz koturny? Wybór należy do Ciebie!