źródło: pinterest

źródło: pinterest

Mam bzika na punkcie butów i tak naprawdę każdego miesiąca kupowałabym kilka, a nawet i kilkanaście par. Całe szczęście mam w sobie jeszcze instynkt samozachowawczy i potrafię dać sobie na wstrzymanie. Poza tym, w ostatnim czasie wyznaję zasadę, że lepiej jest zaoszczędzić nieco pieniędzy i kupić jedną parę drogich butów, aniżeli kilka par tańszych. Dlaczego? Przemawia za tym parę argumentów. Oto kilka z nich…

Po pierwsze – wygoda

Większość markowych butów perfekcyjnie zdaje egzamin w kwestii wygody. Duże znaczenie przy komforcie chodzenia ma jakość użytych materiałów, a w przypadku drogich butów te materiały są najwyższej jakości. Bardzo ważne jest też odpowiednie wyprofilowanie buta, a nie da się ukryć, że znane marki dbają o tego typu detale. Jedno jest pewne, kupując buty z nieco wyższej półki będziecie mogły zapomnieć o bolących stopach czy pęcherzach na pięcie.

Po drugie – trwałość

Inwestując w drogie buty można mieć pewność, że posłużą nam one dłużej, niż jeden sezon. Znane marki z górnej półki dbają o każdy szczegół swoich butów. W przeciwieństwie do obuwia z sieciówek, te znanych marek nie tylko są wykonane z lepszych materiałów, ale także posiadają lepsze szwy, dodatki, itp. Dla mnie bardzo ważne jest głównie to, aby podeszwa butów nie ścierała się zbyt szybko, a sama skóra nie odkształcała się tak, jak ma to miejsce w przypadku taniego obuwia.

Po trzecie – wyjątkowość

Buty wykonane z lepszej jakości materiałów po prostu wyglądają lepiej i bardziej szykownie. Niestety prawda jest taka, że taniość obuwa widoczna jest z daleka. Zamiast więc butów, które „pachną” chińszczyzną i wyglądają jakby były wykonane z ceraty lepiej jest zainwestować w takie, które zadadzą szyku i będą wyglądać z klasą.

Po czwarte – oszczędność

Wbrew pozorom drogie buty pozwalają nam oszczędzić domowy budżet. Jak to możliwe? Kupując jedną ale droższą parę butów możemy być pewni, że posłuży nam ona przez wiele sezonów. Jeśli postawimy na klasykę, będziemy mogli w takich butach pochodzić nawet kilka następnych lat. Kupując buty tanie trzeba niestety liczyć się z tym, że za chwilę zajdzie potrzeba zainwestowania w nową parę, gdyż poprzednia uległa zniszczeniu. Wniosek? Zamiast co miesiąc kupować tanie buty, lepiej zainwestować w droższe ale bardziej wytrzymałe.

Po piąte – ikony

Wiele marek z wyższych półek produkuje buty, których podróbek nie znajdziecie w co drugiej sieciówce. Są to tak zwane kolekcje limitowane. Fakt, trzeba za nie zapłacić nieco więcej, niż za obuwie z normalnych kolekcji, jednakże taka inwestycja jest bardzo opłacalna. Mając takie perełki zawsze będziemy wyglądać stylowo i oryginalnie.