Kolory, które odejmują lat

Są takie kolory, dokładnie trzy, które odejmują lat i sprawiają, że zawsze wyglądamy w nich świeżo i młodo. Są takie kolory, które sprawiają, że promieniejemy i od razu wyglądamy korzystniej. Prawdziwe czary? Można tak powiedzieć. Bez względu jednak na to, czy wierzymy w czary mary czy nie, warto zaprzyjaźnić się z nimi. W końcu miło jest wyglądać dobrze niezależnie od wieku, prawda? A teraz do rzeczy. Które kolory sprawiają takie cuda? Oto one:

  1. Pastelowy róż

kurtka pudrowy róż

Róż kojarzy się z czymś dziecinnym i może nieco banalnym. Błąd. Przestań w końcu myśleć, że to kolor małych dziewczynek, bo tak wcale nie jest. Duże dziewczynki też mogą, a nawet powinny sięgać po ubrania w kolorze pastelowego różu. Taki róż genialnie rozświetlają twarz i działają odmładzająco. Warto w tym miejscu dodać, że pastelowy róż od kilku już sezonów nie wychodzi z mody. Warto więc na niego postawić. A z czym go łączyć? Najlepiej z szarościami, czernią i innymi pastelami.

  1. Baby blue

baby blue sukienka

Jasny błękit działa podobnie, jak wspomniany wyżej róż. To kolejny pastel, ale tym razem chłodny. Kojarzy się głównie z profesjonalizmem, koncentracją, spokojem. Dzięki swojemu jasnemu, rozświetlającemu odcieniu dodatkowo jest w stanie sprawić, że będziemy wyglądały na młodsze niż w rzeczywistości.

  1. Czerwień

Czerwień to przede wszystkim uosobienie energii i wigoru. Jest to też kolor, który potrafi odjąć lat. Pamiętaj jednak, aby nie łączyć go z czernią, bo ten zestaw na pewno nie odejmie ci lat. Jeśli nie masz lub nie lubisz czerwonych ubrań, wykorzystaj czerwoną szminkę. Osiągniesz podobny efekt!