Keratynowe prostowanie włosów kręconych, puszących się, zniszczonych

Wiele z nas, kobiet boryka się z problemem puszących się, zniszczonych włosów i rozdwajających się końcówek. Nasze włosy są matowe, szorstkie i często nawet po kilku kwadransach „walki” z suszarką, szczotką do modelowania czy prostownicą po prostu dajemy za wygraną i ostatecznie związujemy pukle w codzienny kok lub kucyk, by jak najmniej rzucały się w oczy. A przecież włosy to nasza ozdoba! Stanowią ramę dla naszej twarzy i powinny odzwierciedlać nasz charakter i piękno. Jeśli Twoim problemem są puszące się i łamliwe włosy, rozdwojone końcówki lub nie podoba Ci się ich naturalny skręt – zdecyduj się na keratynowe prostowanie włosów.

Brazylijski zabieg na gorąco – keratynowa odbudowa włosów

Formuła keratynowego prostowania włosów została opracowana w Brazylii z myślą o kobietach tam mieszkających. Genetyczne uwarunkowania obdarowują je gęstymi włosami, które wystawione na działanie promieni słonecznych i zmiennej pogody płowieją, puszą się i stają się mocno przesuszone. By temu zapobiegać i dodatkowo zapewnić im ochronę przed wilgocią i słońcem, stworzono zabieg BKT (Brazilian Keratin Treatment). Dziś odżywianie włosów keratyną popularne jest na całym świecie, bo przecież problem przesuszonych i zniszczonych włosów dotyczy nas niezależnie od tego, gdzie mieszkamy. Polska nazwa zabiegu BKT – keratynowe prostowanie włosów – sugeruje również efekt trwałego wyprostowania – co jest zgodne z prawdą, gdyż włosy tak intensywnie nawilżone, naturalnie się prostują i tworzą gładkie i lśniące fryzury. Warto też wiedzieć, że zabieg ten można przeprowadza również na włosach farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych zabiegami chemicznymi.

Keratynowe Prostowanie Włosów. Na czym to polega i jaki jest efekt?

keratynowe prostowanie włosów

Podczas zabiegu, fryzjer za pomocą żelazka fryzjerskiego rozgrzanego do temperatury 230 stopni Celsjusza „wprasowuje” we włosy specjalistyczne produkty. Zawierają one silne stężenie keratyny, czyli białka, które jest naturalnym budulcem włosa. Pod wpływem wysokiej temperatury łuski włosa rozchylają się dzięki czemu cząsteczki preparatu mogą wniknąć głęboko w strukturę włosa i uzupełnić ubytki budulca. Produkty używane przy tym zabiegu zawierają nie tylko keratynę hydrolizowaną, która jest najłatwiej przyswajalna przez włosy ludzkie. Znajdują się tam również antyoksydanty, witaminy, roślinne wyciągi oraz kwasy tłuszczowe, które zapewniają włosom długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Następnie łuski włosowe zostają szczelnie zamknięte.

Nasycone po same końce dobroczynnymi substancjami włosy prostują się, stają się cięższe i naturalnie przestają się puszyć. Są gładkie, lśniące i nie elektryzują się. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do pięciu miesięcy i znacznie ułatwia codzienne zmagania związane z naszą fryzurą. Włosy łatwo się modeluje, szybciej schną i nie potrzebują dodatkowego prostowania.

„Od miesięcy nie używam prostownicy!” – Historia naszej klientki.

O swoje odczucia po stosowaniu keratynowego prostowania włosów zapytaliśmy jedną z naszych klientek, panią Ewelinę. Bardzo jej dziękujemy za podzielenie się swoją historią.

„Jestem Ewelina, mam trochę ponad trzydzieści lat cudowną rodzinę i ciekawą pracę. Znajomi śmieją się, że jestem typem „wszędzie mnie pełno”. Uwielbiam poświęcać się życiu zawodowemu, a wieczory i weekendy spędzać z bliskimi, najlepiej aktywnie. Niestety, natura obdarzyła mnie włosami, które nazwałabym….istną katastrofą. Ani kręcone, ani proste. Suche, elektryzujące się, łamliwe. Bardzo często się puszyły, szczególnie gdy wzrastała wilgotność powietrza. Chcąc je okiełznać, zaczęłam codziennie prostować włosy za pomocą domowej prostownicy. Początkowo efekt był zadowalający, ale stopniowo włosy zaczęły wyglądać na coraz bardziej zniszczone, moje problemy z puszeniem tylko wezbrały na sile, a co gorsza – z dnia na dzień prostowanie zajmowało mi coraz więcej czasu… W końcu miałam dość. Postanowiłam wyprostować je keratynowo, zachęcona przychylnymi opiniami i obiecywanym długotrwałym efektem. I jakież było moje zdziwienie! TO DZIAŁA! W końcu nie musiałam marnować czasu na prostowanie włosów i mogłam cieszyć się piękną fryzurą praktycznie od razu po ich wysuszeniu. A jeszcze bardziej zachwyciło mnie (i mojego męża) to, że moje włosy są lśniące, miękkie w dotyku, gładkie. Nie muszę martwić się nie tylko o ich wygląd ale i zdrowie. Fryzjerka poleciła mi również serię dostosowanych do włosów po tym zabiegu kosmetyków z keratyną, dzięki temu już od miesięcy nie używam prostownicy, a cieszę się piękną i gładką fryzurą. Wreszcie mam czas dla siebie i rodziny!”

Co warto wiedzieć przed wykonaniem zabiegu?

Jak każdy poważny zabieg na włosach, również keratynowe prostowanie należy wykonywać świadomie i odpowiedzialnie. Chcąc dowiedzieć się czy zabieg ten jest właśnie dla Ciebie, a potem mieć gwarancję, że zostanie przeprowadzony profesjonalnie, skonsultuj się z naszymi fryzjerami. Zapraszamy na www.strefafryzur.pl.