Karma dla kota Gourmet. Twój pupil będzie ci za nią wdzięczny!

Purina Gourmet Perle, Karma dla kota Gourmet podana na białym kwadratowym talerzyku

źródło: http://www.gourmet-kot.pl

Odpowiednie żywienie to kwestia bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza w codziennej opiece nad kotem. To, co je nasz pupil ma wpływ nie tylko na stan jego zdrowia, ale także kondycję skóry i sierści. Dieta kota powinna być zbilansowana i zróżnicowana. Przede wszystkim powinna dostarczać zwierzakowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, z białkiem, tłuszczami i witaminami na czele. Jeśli chodzi o witaminy, ale także o mikro i makroelementy, to bardzo ważne dla kota są witaminy z grupy B, witamina D, PP, A, H, E, F, C i K, a także wapń, żelazo, fosfor, potas, magnez, cynk, jod i selen.

Jakich karm nie kupować?

Na początek słów kilka o karmach, których lepiej unikać. Na pewno nie powinniśmy kupować swojemu pupilowi karm tanich i nieznanych marek. Choć nie jest to regułą, to jednak w wielu przypadkach tanie karmy nie zapewniają kotu zbilansowanego posiłku. Zazwyczaj takie karmy zawierają spore ilości niezdrowej soli, konserwantów i różnych wypełniaczy. A to nie służy naszym małym przyjaciołom. Dobrze jest także unikać karm z wysoką zawartością magnezu, który może przyczyniać się do powstawania kamieni w pęcherzu moczowym kota.

Dobra karma dla zdrowia i smaku

opakowanie 6+2 saszetek - karma dla kota Gourmet

źródło: http://www.gourmet-kot.pl

Kocie menu musi być zdrowe, urozmaicone i oczywiście pyszne. Koty to wybredni smakosze, dlatego czasem trzeba wykazać się nie lada cierpliwością, aby trafić w koci gust. Karma dla kota Gourmet to chyba najlepszy prezent, jaki możemy zrobić swojemu pupilowi. Jeśli nasz kot jest wybrednym smakoszem, na pewno zadowoli się karmą Gourmet Perle, którą opisuje się jako „elegancką gamę delikatnych przepisów pobudzających zmysły kota i zapewniających mu nadzwyczajne doznania smakowe każdego dnia.” Karma dla kota Gourmet to cała paleta pysznych posiłków dla naszych małych milusińskich. Do wyboru są:

–  mini fileciki w sosie – wyselekcjonowane kawałki kurczaka, zamienione w fileciki, gotowane we własnym, aromatycznym sosie
– mini fileciki z warzywami – apetyczne kawałki mięsa lub ryby, zamienione w fileciki, starannie gotowane w ich własnym sosie smakowicie skomponowane z warzywami.
– delikatny Mięsny Duet – połączenie dwóch odmian mięsa
– Gourmet Perle 3+1 (np. indyk, tuńczyk, kaczka, jagnięcina)
– Les marinades – smakowite mini fileciki marynowane w aromatycznym sosie
– Morski Duet – kompozycja dwóch odmian ryb