Jesienne porządki, czyli jak przechowywać buty letnie…

Z każdym nadejściem nowego sezonu czeka nas nie lada wyzwanie, a mianowicie uporządkowanie i pochowanie obuwia, z którego przez najbliższe miesiące nie będziemy korzystać. Wraz z nadejściem jesieni, musimy zrobić mały porządek z butami letnimi. W jaki sposób przechowywać buty letnie tak, aby ani nam nie wadziły, ani też się nie zniszczyły?

Niby możliwości mamy wiele… Na rynku możemy dostać specjalne szafy, szafeczki i półki na buty. Ale komu chce się kupować kolejną szafkę, na którą tak naprawdę i tak już nie ma miejsca w domu? O wiele lepszym i nie mniej estetycznym sposobem na przechowywanie obuwia są kartony i pojemniki. W ostatnim czasie moje serce skradły cudne przezroczyste pudełeczka. Zrobione z plastiku nie tylko posłużą przez długie lata, ale także odpowiednio zabezpieczą buty przed zniszczeniem. Nie wiem nawet czy nie ochronią naszych ukochanych sandałek, japonek i trampek lepiej, aniżeli tradycyjne kartony. Dużym plusem przezroczystych pudełek jest to, że nie trzeba zaglądać do ich środka, aby znaleźć pożądaną parę. Bez problemu można ulokować je zarówno w szafie, jak i w kącie pokoju. Wyglądają ładnie i nie zaburzają ogólnej aranżacji wnętrza.

Jeśli nie uda wam się znaleźć pudełek przezroczystych i tym samym zdecydujecie się na te z kartonu, to nie zapomnijcie podpisać każdego pudełka tak, by później szybciej i łatwiej odszukać upragnione buty. Dobrym sposobem na „podpisanie” pudełka jest zrobienie zdjęcia butom i przyklejenie go na odpowiednim kartonie. Ciekawym rozwiązaniem jest też zaopatrzenie się w pudełka o różnych kolorach. Każdy kolor przeznaczcie na inny fason butów. I tak np. trampki i tenisówki schowajcie do pudełka żółtego. Sandałki i japonki na płaskiej podeszwie, ulokujcie w pudełku zielonym. Z kolei buty na obcasie włóżcie do kartonu w kolorze różu czy czerwieni. Oczywiście dobór kolorów jest tutaj kwestią indywidualną.

Chowając buty do pudełek, nie zapomnijcie wypełnić ich prawidłami lub gazetami. W ten sposób buty (trampki, tenisówki) zachowają swój fason i nie zdeformują się.

Najdelikatniejsze modele butów (również te zdobione kamykami i innymi świecidełkami) owińcie płóciennymi woreczkami, a dopiero później włóżcie do pudełka lub kartonu.

Jeśli w domu nie posiadacie miejsca na dodatkowe kartony i pudełka, obuwie letnie (które zazwyczaj nie zajmują dużo miejsca) możecie schować w tzw. wiszących kieszeniach (rodzaj półki), które ulokujecie wewnątrz szafy lub zawiesicie na ścianie.