Jak zatuszować zbyt szerokie biodra?

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Nie lubisz swoich szerokich bioder? Nie musisz! W końcu nie każda z nas musi być od razu Kim Kardashian, która z ogromnej pupy i dużych bioder uczyniła swój znak rozpoznawczy. Jeśli nie lubisz swoich zbyt krągłych bioder – po prostu je zatuszuj. Obecne trendy mogą Ci tylko w tym pomóc. Wiedząc co z czym łączyć i po jakie ciuchy sięgać, bez problemu zatuszujesz to, czego tak bardzo nie lubisz.

Po pierwsze – wyrównaj proporcje

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Poszerzając optycznie górne partie ciała sprawisz, że dolne nie będą wydawały się zbyt szerokie. Jak to zrobić? Na przykład nosząc kurtki z wszytymi poduszkami na ramionach. Pomocny będzie też ubiór, który górnym partiom doda trochę ciężaru. Polecam ciężkie skórzane ramoneski lub militarne parki.

Po drugie – sięgnij po odpowiedni kolor

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Nie od dziś wiadomo, że ciemnie kolory są najlepszym sprzymierzeńcem kobiecej figury. Optycznie wyszczuplają i wysmuklają nasze kształty. Przestrzegając zasady: ciemne na dole – jasne na górze sprawisz, że twoje biodra nie będą tak bardzo rzucać się w oczy, a przy okazji wydadzą się szczuplejsze. Nie musisz od razu stawiać na czerń. Istnieje tyle pięknych ciemnych kolorów, z których naprawdę warto korzystać. Świetną alternatywą dla czerni są szarości i granaty.

Po trzecie – sięgnij po odpowiedni materiał

My kobiety lubimy wszystko, co się świeci. Niestety nasze szerokie biodra nie przepadają za błyskotkami. Spodnie lub spódnica wykonane ze świecących materiałów od razu poszerzą i tak już szeroki dół. Wystrzegajmy się więc ich jak ognia! Zamiast błyszczącej tkaniny, postaw na bawełnę, wełnę lub len.

Po czwarte – podkreśl talię

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Nic tak nie działa na wyobraźnię jak wyraźnie podkreślona talia. Jeśli masz talię osy i dodatkowo właściwie ją podkreślisz, od razu odwrócisz uwagę od szerokich bioder. Wszyscy będą patrzeć tylko na twój pas. Jak podkreślić talię? Najłatwiej zrobić to przy pomocy paska. Taki pasek możesz założyć zarówno do spodni, jak i sukienki.

Po piąte – zapomnij o biodrówkach

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Spodnie biodrówki poza tym, że nie są już modne, są także największych wrogiem szerokich bioder. Jeśli chcesz uniknąć wpadki, zawsze wybieraj jeansy o klasycznych kroku, z nieco wyższym stanem.

Po szóste – wybierz luźne spodnie

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Spodnie z szerokimi nogawkami to największy trend tego sezonu! Luźne nogawki świetnie modelują sylwetkę i ładnie wyrównują proporcje. Wybierając spodnie z szerokimi nogawkami i wysokim stanem, nie tylko ukryjesz biodra, ale także wyciągniesz całą sylwetkę. Efekt? Będziesz wyglądać niczym modelka na wybiegu.

Po siódme – szpilki i tylko szpilki

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Nic tak nie wyszczupla i nie wysmukla, co buty na wysokim obcasie. Jeśli masz szerokie biodra, zrezygnuj z obuwia na płaskiej podeszwie. Mimo, że są wygodne, to jednak potrafią zdziałać prawdziwą katastrofę. Szpilki pomogą ci ukryć zbyt krągłe biodra. Te z ostrym noskiem dodatkowo wydłużą całą sylwetkę.