Jak wybrać odpowiedni pasek do spodni?

Wybór paska do spodni wbrew pozorom nie jest bardzo prostym zadaniem. Żeby pasek uzupełniał całość naszej kreacji i powinniśmy pamiętać o kilku prostych zasadach.

paski do spodni

 

Skórzany pasek najlepiej będzie pasował do skórzanych butów. Podobnie jest z kolorem, jeśli decydujemy się na czarne buty, to załóżmy do nich czarny pasek. Odcienie nie muszą być identyczne, w zupełności wystarczy, jeżeli będą jedynie do siebie zbliżone.

Faktura paska nie musi być taka sama jak faktura butów, buty i pasek z krokodylej skóry będą nieco sztucznym połączeniem. Zamszowe albo plecione paski dobrze wyglądają w połączeniu z lnianym garniturem, bez krawata. Przeznaczone są jednak na mniej formalne okazje.

Pasek nie może być zbyt szeroki lub wąski, dobierając pasek porównajmy jego szerokość z szerokością tasiemek w spodniach. Jeansy mają szersze szlufki, dlatego bardziej będą do nich pasować szerokie paski. Pasek do garnituru powinien mieć dyskretną i zgrabną klamrę, która nie dominuje w całości stroju i nie rzuca się w oczy. Kupując pasek do garnituru wybierajmy pasek skórzany albo dobrze imitujący skórę. Jego szerokość nie powinna przekraczać długości kciuka.

czarny pasek ze srebrną klamrą bardzo dobrze pasuje do ciemnych spodni od granituru:

czarny pasek z klamrą

 

Pasek dobieramy do swojej sylwetki. Pasek zapinamy zawsze na środkową dziurkę, a po zapięciu paska jego koniec nie powinien zwisać. Nie powinno dorabiać się dziurek, bo sprawią że pasek będzie wyglądał brzydko i nienaturalnie.

Przy mniej formalnych okazjach możemy sobie pozwolić na większą dowolność zarówno pod względem kolorystyki, jak również wyglądu klamry, materiału wykonania i wzoru paska.

Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na kilka pasków, które będziemy dobierać w zależności od okazji, to praktycznym rozwiązaniem jest zakup dwóch pasków – czarnego cienkiego z prostą klamrą i brązowego bardziej okazyjnego. Te dwa paski będą odpowiednie do garnituru i na mniej formalne spotkania.

pasek z ciekawą fakturą i dużą klamrą doskonale pasujące do jeansów i na mniej formalne okazje:

brązowy pasek do jeansów