Jak wybrać idealny prezent dla męża

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Z pewnością już po samym tytule zorientowałyście się, że dziś będzie trochę nietypowo. Do wpisu zainspirowała mnie poniekąd moja przyjaciółka, która w ostatnim czasie namiętnie poszukiwała idealnego prezentu dla męża. Nie posiadam męża, dlatego nie sądziłam, że ta banalna z pozoru czynność, może być tak trudna i zajmująca. Patrząc na jej trudy doszłam do wniosku, że może warto zrobić listę, która ułatwi poszukiwania. Działanie w chaosie jeszcze nikomu nie wyszło na dobre. Działanie według planu (lepszego lub gorszego, ale zawsze planu) – może znacznie ułatwić życie. Jak wybrać prezent dla męża? Oto moje własne „krok po kroku”…

  1. Określamy budżet

Wbrew pozorom to chyba jedna z najważniejszych rzeczy. Oczywiście fajnie byłoby mieć nieograniczone fundusze, jednakże nie jest to chyba możliwe. Ściśle ustalony z góry budżet pozwoli zawęzić poszukiwania prezentu i tym samym ułatwi zadanie.

  1. Nie myślcie o własnych potrzebach

Wiele kobiet kupując prezent dla męża popełnia jeden, podstawowy błąd – wybiera coś, z czego będą mogły również korzystać. Z własnego doświadczenia jednak wiem, że nie jest to dobry pomysł. Każdy z nas zasługuje na to, żeby posiadać coś wyłącznie dla siebie – także wasz mąż.

  1. Precz z nudą

Wyjątkowe okazje wymagają szczególnej oprawy. Jeśli kupujecie prezent z konkretnej okazji (urodziny, imieniny, rocznica ślubu) starajcie się unikać sztampowości i banalności. Wodę po goleniu, krawat czy odjechane skarpetki możecie dać mężczyźnie bez okazji. W każdym innym przypadku, postarajcie się o coś oryginalniejszego. Bądźcie kreatywne, nudę omijajcie szerokim łukiem, zaskoczcie swoją połówkę! Jeśli nie wiecie, gdzie szukać inspiracji na idealny prezent dla męża, polecam wam powyższą stronę.

  1. Bądźcie zaangażowane

Nie wybierajcie prezentu na „odczep się”. Zaangażujcie się w jego wybór i zakup. Co to dokładnie oznacza? Znajdźcie taki prezent, który w 100% będzie współgrał z hobby i zamiłowaniami waszego męża. Jeśli wasz mężczyzna od jakiegoś czasu interesuje się fotografią, podarujcie mu kurs fotograficzny. Jeśli lubi wino, wyślijcie go na degustację win. Jeśli należy do fanów motoryzacji – w prezencie podarujcie mu szaloną jazdę monsterem lub przejażdżkę Ferrari. Fanom mocnych wrażeń podarujcie skok ze spadochronem lub lot motolotnią.

  1. Podpytajcie znajomych

Nie wszystkimi marzenia i pragnieniami faceci dzielą się ze swoimi żonami. Musicie to zrozumieć i zaakceptować. Niektóre sekrety powierzają swoim kolegom lub przyjaciołom. Czasami warto z nimi porozmawiać, żeby dowiedzieć się, co akurat siedzi w głowie waszego mężczyzna, z jakim pomysłem na życie się nosi i na co ma ochotę. Może od jakiegoś czasu marzy o zrobieniu czegoś szalonego? Warto popytać 🙂