Jak się ubrać na studniówkę?

modne sukienki na studniówke

Nie ma co się oszukiwać – studniówka to nie tylko ostatnia ważna impreza szkolna, ale także wielka i poważna GALA. Na pewno należy przygotować się do niej jak najlepiej. Może już teraz warto odwiedzić dom mody i wybrać coś, co zachwyci wszystkich wkoło?

Kolor ma znaczenie

Mimo, że dzisiejsze czasy na narzucają nam żadnych nakazów i zakazów pod względem kolorystyki stroju studniówkowego, to jednak warto pozostać wiernym klasyce i wybrać coś w odcieniu czerni, granatu i bieli. Dlaczego? Bo tego typu gama kolorystyczna zagwarantuje nam szyk i elegancję, które w noc studniówkową są najbardziej pożądane.

Fason

Sukienki pensjonariuszki z dobrze wyprasowanym kołnierzykiem sprawdzają się zawsze i wszędzie. Jeśli jednak masz awersję do zbyt grzecznych sukieneczek, wybierz „małą czarną”- zgodnie z tym, co mawia klasyk: jeśli nie masz co na siebie włożyć, załóż „małą czarną”. Tego typu wybór jest zawsze najlepszym wyjściem z opresji. W „małej czarnej” każda z nas wygląda i dobrze i elegancko jednocześnie.

Sukienka, spódnica, a może garnitur?

Przyjęło się, że na studniówkę przychodzimy w sukience lub spódnicy. Jeśli wybierzecie klasyczną spódnicę, zaszalejcie z bluzką. Do wyboru macie modne w tym sezonie żaboty, szarfy wiązane pod szyją, kokardy, kolorowe mankiety, transparentne wstawki. Niech będzie klasycznie, ale i z pazurem. Dla dziewczyn, które na bieżąco śledzą trendy i starają się być zawsze na topie – doskonałą propozycją będzie klasyczna koszula z czarną spódnicą z frędzlami.

Czarna obcisła sukienka do połowy łydki bez rękawów, ale za to z białym wykrochmalonym kołnierzykiem jak od męskiej koszuli to galowa prowokacja – propozycja dla dziewczyn przewrotnych, które umieją bawić się sytuacją. Tak będzie modnie, elegancko i… zalotnie.

A jeśli nie sukienka i spódnica, to może garnitur? Wbrew pozorom nie jest on zarezerwowany tylko dla kolegów z klasy. Garnitur to świetna alternatywa dla sukienek, sukieneczek i spódnic. I co ważne – wygląda zabójczo! W dobrze skrojonym garniturze przyciągniecie o wiele więcej spojrzeń, niż w koronkowej mini.

Ciekawym pomysłem na ten sezon są szerokie spodnie cullotes połączone z białą koszulą z szarfą wiązaną pod szyją. Grzecznie? Niekoniecznie, ale na pewno oryginalnie!

Diabeł tkwi w szczegółach

Podczas studniówki, nie samą sukienką czy spódnicą człowiek żyje. Bardzo ważną kwestią jest fryzura studniówkowa. Gładko zaczesane włosy z przedziałkiem po środku, dziewczęce loki, słodkie korony, czyli warkocz dookoła głowy to fryzury odpowiednie dla wzorowej uczennicy. Opcja, która zawsze się sprawdzi to zadbane naturalnie włosy bez żadnej specjalnej fryzury. Niech was ręka boska broni przed zrobieniem sobie na ten wieczór babcinych koków i tapirów. Fajnym pomysłem jest ozdobienie głowy biżuteryjną opaską, która w tym sezonie jest gadżetem szaleniem modnym.

Gdzie szukać prawdziwych perełek

dom mody klifW poszukiwaniu modnych i atrakcyjnych propozycji studniówkowych warto odwiedzić dobry dom mody. Osobiście mogę Wam polecić Dom Mody Klif (http://klif.pl/dom-mody/), w którym obecne są wszystkie warte zainteresowania marki. Nie wybierajcie kreacji z tzw. sieciówki. Dlaczego? Bo w ten sposób łatwo o wpadkę i przyjście na studniówkę w kreacji takiej samej jak koleżanka.