Jak się pozbyć zaskórników?

sposoby na zaskórniki

Zaskórniki to problem wielu osób.  Czym są? To nic innego, jak wydzielina gruczołów łojowych znajdująca się w zatkanych porach skóry twarzy. Zaskórniki najczęściej pojawiają się na brodzie i nosie. Zazwyczaj występują w dość dużej ilości i bywają źródłem kompleksów. Ale spokojnie! Nie ma co panikować. Zaskórników można łatwo się pozbyć, nie wydając przy tym zbyt wielu pieniędzy.

Naturalne metody na zaskórniki

Jedną z najprostszych i najczęściej stosowanych metod walki z zaskórnikami jest odpowiednie oczyszczanie twarzy. Musisz pamiętać, aby twarz oczyszczać dwa razy dziennie, bez względu na to, czy nakładasz na twarz makijaż czy nie. Najlepsze do oczyszczania twarzy są kosmetyki na bazie naturalnych składników. Zawsze więc dokładnie czytaj etykiety kosmetyków!

Maseczka z glinki

Wiele osób na zaskórniki poleca maseczkę z glinki kosmetycznej, którą można kupić w aptece lub drogerii. Jak przygotować taką maseczkę? Wystarczy wziąć łyżkę glinki i dodać do niej łyżkę wody. Całość dokładnie mieszamy i nakładamy na skórę tam, gdzie występują zaskórniki. Maseczkę pozostawiamy na skórze na około 15 minut. Po tym czasie zmywamy letnią wodą.

Maseczka z białka

Świetnym sposobem na pozbycie się zaskórników jest również maseczka z białka jaj. Bierzemy jajko. Oddzielamy żółtko od białka, a białko obijamy na sztywną pianę. Po ubiciu białka rozcieramy je na twarzy. Na to kładziemy chusteczkę bawełnianą i tak sobie trzymamy przez około godzinę. Po tym czasie delikatnie zdejmujemy chusteczkę.