Jak przechowywać zimowe ubrania i buty? Przezroczyste pudełka i worki próżniowe

Zimowe rzeczy mają to do siebie, że są duże. Zwłaszcza te naprawdę ciepłe. Żeby ich przechowywanie nie sprawiało kłopotu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Na buty polecam specjalne przezroczyste pudełka. Oczywiście można zachować oryginalne kartony na każdą parę, ale nie jest to idealne rozwiązanie. Dedykowane pudełka są przezroczyste – znika problem zapominania o tym, które buty gdzie schowaliśmy. Mają też odpowiednią ilość otworów wentylacyjnych zapewniających optymalny dopływ powietrza.  A co najważniejsze – można kupić wszystkie w tym samym rozmiarze, to ułatwi wykorzystanie każdego milimetra w szafie.

przezroczyste pudełka na buty

przezroczyste pudełka na buty

Ubrania z kolei wygodnie jest przechowywać w workach próżniowych. Są one dostępne w przeróżnych rozmiarach, z przeznaczeniem na rzeczy wiszące i leżące – do wyboru, do koloru. W sumie to tylko do wyboru, bo kolor mają raczej przezroczysty, co też jest ich wielką zaletą – wiadomo po sezonie, co w sobie kryją. Worki próżniowe opróżnia się z powietrza przy pomocy odkurzacza – podobno wszystkie mają jednakowe otwory, ale głowy nie daję. Można też dokupić do nich turystyczny odsysacz przypominający pompkę do roweru. Ten gadżet przydaje się osobom, które owych worków używają nie tylko do przechowywania rzeczy w ciemnym kącie, ale też do transportu, na przykład na wakacje pod namiot.

worki próżniowe (źródło: softpack.pl)

worki próżniowe (źródło: softpack.pl)

Rzeczy w worku po odessaniu powietrza przypominają perskiego kota po prysznicu – ale mamy gwarancję, że przez kilka miesięcy nie osiądzie na nich gram kurzu ani nie będą pojedynczo spadały nam na głowę z pawlacza przez cały sezon letni.