Jak pozbyć się przykrego zapachu z butów?

 

Przykry zapach z butów… bolączka niemal każdego z nas. Każde buty – bez wyjątku, po pewnym czasie użytkowania zaczynają wydzielać niezbyt przyjemny zapach. Z czasem problem może stać się naprawdę uciążliwy. Buty mogą wydzielać przykry aromat nawet wtedy, kiedy nie cierpimy na nadmierną potliwość stóp. Jak temu zapobiec? Istnieje kilka różnych sposobów na to, aby brzydki zapach zniknął. Oto niektóre z nich:

  1. Sposób banalny, ale naprawdę skuteczny -pokrojoną w plastry cytrynę wkładamy do butów i trzymamy w cieple prze kilka dni, aż owoc całkowicie wyschnie.
  2. Dobrze działa też soda oczyszczona. Sporą jej ilość wsypujemy do butów i zostawiamy na kilka, a nawet i kilkanaście godzin. Następnie dokładnie wytrzepujemy buty, aby pozbyć się z nich sody.
  3. Podobne działanie co soda, ma proszek do pieczenia. Dużą jego ilość wsypujemy do butów i pozostawiamy na parę godzin.
  4. Właściciele kotów mogą wykorzystać koci żwirek. Produkt ten ma właściwości pochłaniające nieprzyjemne zapachy – potrafi także uporać się z zapachem butów. Wsypujemy do butów trochę żwirku, a następnie pozostawiamy na noc. Rano czyścimy buty i gotowe!
  5. Możemy też zamrozić nasze buty. W tym celu wkładamy do je do reklamówki i szczelnie zawiązujemy. Umieszczamy w zamrażalce na kilka godzin. Po pewnym czasie po zapachu nie powinno zostać śladu.