Jak kupić suknie na wieczorne przyjęcie?

W życiu każdej z nas przychodzi chwila, kiedy musi kupić elegancką sukienkę wieczorową. Pierwsza taka okazja prawdopodobnie spotyka nas, gdy jesteśmy jeszcze nastolatkami, kiedy to szykujemy się na studniówkę. Potem przychodzą wesela, bale charytatywne, karnawałowe, eleganckie randki czy wyjścia na gale lub do teatru. Każda z tych sytuacji rządzi się własnymi prawami i zasadami ubioru, jednak łączy je jedno – wytworna atmosfera, podniosły nastrój, bezkompromisowa elegancja i szyk.

Aby wybrać najpiękniejszą suknię na wieczorne wyjście, warto poświęcić temu trochę czasu. Dobrze się zastanowić nad jej krojem, tak, by suknia wieczorowa podkreślała nasze atuty, a tuszowała niedoskonałości, by kusząco dodawała nam powabu, ale nie była zbyt krzykliwa, przykrótka czy nadmiernie powycinana.

Jak kupić idealną suknię na wieczorne przyjęcie?

Która suknia na bal? Która na randkę?

Mamy to szczęście, że będąc kobietami, w kwestii strojów wieczorowych mamy naprawdę ogromny wybór przed sobą. Od sukienek koktajlowych, przez długie, wdzięczne sukienki wieczorowe, aż po ultra eleganckie suknie wizytowe.

Aby jak najlepiej dobrać kreację do okazji, na jaką się szykujemy, należy dobrze rozeznać się w tym, gdzie dane przyjęcie, bal czy impreza będą się odbywać i w jakich godzinach. Oczywiste jest przecież, że zupełnie inaczej wygląda elegancka suknia idealna na koktajlowy bankiet na świeżym powietrzu, inaczej na kolację w restauracji, a jeszcze inaczej, na wesele, studniówkę czy bal karnawałowy.

Ważnym kryterium jest również czas, w jakim przyjęcie się odbywa – nie wypada przecież na dzienne przyjęcie przyjść w czarnej, długiej, strojnej sukni, a na wieczorny bal, w sukience w krzykliwym kolorze.

Spójrz prawdzie w oczy

Jeśli już mniej więcej określisz jak bardzo, nazwijmy to, wizytowa ma być Twoja suknia, warto zastanowić się nad jej krojem. Choć wydaje się to oczywistością, jest to jednak kwestia, którą wiele kobiet zaniedbuje, a szkoda. Warto bowiem poświęcić kilka chwil na dokładne zaplanowanie tego, jak dana suknia ma się prezentować.

Spójrz na swoje odbicie w lustrze. Zbadaj swoje proporcje, odpowiedz sobie szczerze na pytanie – co chcę uwydatnić, a co ukryć?

Może masz szerokie ramiona ? Wybierz wtedy suknię z rękawami i podłużnym dekoltem. Zbyt szerokie biodra? Nie wybieraj sukni w kroju „ryba”, lepiej sprawdzi się zapewne klasyczny dół w kształcie litery A, z odcięciem w pasie i talią podkreśloną paskiem. Jesteś zbyt niska? To również można skorygować i wizualnie ukryć dzięki idealnie dobranej sukni wieczorowej.
Nie bój się przymierzać różnych krojów sukien. Bądź wymagająca, w końcu… chcesz się czuć jak milion dolarów!

suknie wieczorowe

Czuj się piękna w sukience wizytowej

Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest, byś w swojej sukni czuła się elegancko, ale i swobodnie. Minął już czas przyciasnych gorsetów! Nawet długie i ultra eleganckie suknie wieczorowe mogą być zwiewne, pełne wdzięku i wygodne!

Obecne oferty sklepów z wizytowymi kreacjami oferują ogromny wybór fasonów, krojów i kolorów sukienek wieczorowych na każdą okazję. Na pewno znajdziesz coś idealnego dla siebie.

Pamiętaj także, że jednym z najważniejszych kryteriów elegancji jest… umiar.

Jeśli Twoja wieczorowa sukienka odsłania nogi, zadbaj by zanadto nie „świecić” dekoltem. W Przeciwnym razie będziesz wyglądać zbyt wyzywająco, a nawet wulgarnie. Jeśli zaś wybierasz model z wyeksponowanym biustem, warto zadbać o to, by nie była zbyt krótka i nie miała odkrytych pleców.

Dobrym pomysłem może być też zabawa z dodatkami. Czasem pozornie skromna sukienka wieczorowa nabiera zupełnie nowego charakteru dzięki wyrazistym butom, czy szałowej biżuterii.

Warto również zatroszczyć się o swoją fryzurę i makijaż na wielkie wyjście, wbrew pozorom, to w głównej mierze od nich zależy jak się zaprezentujesz.
Ufamy, że dobrze znasz swoje mocne i słabe strony i wybierzesz sukienkę, która idealnie podkreśli Twoje atuty, ukryje niedoskonałości i świetnie wpisze się w dress code przyjęcia, dodatkowo wzbudzając zachwyt.

Bądź odważna, baw się modą, a w swojej wieczorowej sukni, czuj się najpiękniejszą kobietą świata.