Jak efektownie i skutecznie malować usta

Piękne usta to zdecydowany atut każdej z nas. Odpowiednio podkreślone, ładnie „ubierają” twarz i akcentują walory urody. Niestety, nie zawsze udaje nam się uzyskać efekt perfekcyjnych ust. A prawda jest taka, że nie jest to takie trudne. Wystarczy tylko opanować kilka trików i gotowe. Jakie to triki? Proszę bardzo!

Po pierwsze – trwała kredka

Chcecie mieć usta idealne, niczym odrysowane z szablonu? Sięgnijcie po dobrą, a przede wszystkim trwałą kredkę do ust. Aby perfekcyjnie zaznaczyć łuk Kupidyna, pośrodku górnej wargi narysuj mały krzyżyk. Potem dokładnie obrysuj kontur ust. Na koniec wypełnij kredką całe usta. Tak przygotowane usta gotowe są do dalszego makijażu. Dzięki temu trikowi, nie tylko zyskacie idealny kształt ust, ale także zapewnicie sobie bardzo trwały makijaż. Użycie kredki zapobiegnie rozmywaniu i rozmazywaniu się kredki.

Po drugie – zero szminki na ustach

Nic tak nie szpeci kobiety jak szminka na zębach. Zgroza! Aby uniknąć wpadki, wystarczy włożyć palec do ust, zamknąć je, a następnie wyciągnąć palec. Ten prosty trik pozwoli Wam pozbyć się nadmiaru szminki, który mógłby przedostać się na zęby i tym samym zepsuć misternie przygotowany make up.

Po trzecie – efekt błysku

Nie każda z nas ma to szczęście posiadania pełnych i wydatnych ust. Nic straconego. Aby usta wyglądały na większe, wystarczy rozjaśnić łuk Kupidyna. Jak to zrobić? Kontur ust obrysujcie cielistą kredką lub rozjaśniającym korektorem.

Po czwarte – efekt 3D

A jeśli chcecie czegoś więcej, niż zwykłe rozświetlenie, możecie uciec się do efektu 3D. W tym celu pomalujcie usta ulubioną szminką, a potem weźcie jasny, perłowy cień w kamieniu i wklepcie go na środek górnej i dolnej wargi. Dzięki temu usta staną bardziej wypukłe i optycznie się powiększą.

Po piąte – matowe szminki

Matowe szminki to zawsze dobre rozwiązanie na większe wyjścia. Są stylowe i szalenie eleganckie. Ich dużą zaletą jest trwałość. Jeśli nie posiadacie w swojej kosmetyczce matowej szminki, sięgnijcie po zwykłą, a następnie przypudrujcie usta chusteczką higieniczną. Dzięki temu prostemu trikowi, usta będą miały bardziej matowe wykończenie, a makijaż będzie o wiele trwalszy.