Jak dobrze nakładać podkład na twarz

jak dobrze nakładać podkład

Podkład to jeden z podstawowych kosmetyków. Dobrze dobrany potrafi zdziałać z naszą twarzą cuda. Zakrywa niedoskonałości, rozświetla twarz i przy okazji ją nawilża. Większość dziewczyn używa podkładów. Niestety, tylko niewielka ich część robi to dobrze. Jak powinnyśmy nakładać podkład, aby nie uzyskać efektu maski? Poniżej znajdziesz kilka pomocnych wskazówek.

Kolor podkładu

Sekretem naturalnego efektu makijażu jest właściwe dobranie podkładu pod kątem koloru. Oczywiście kolor kosmetyku należy dobierać do pory roku. Latem, kiedy jesteśmy opalone, podkład może być ciemniejszy. Zimą zaś sięgamy po podkłady jaśniejsze. Kolor podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do kolory twojej cery. Nigdy nie kupuj kosmetyku w ciemno, bez wcześniejszego przetestowania go na twarzy. Będąc w drogerii pomaluj podkładem okolice żuchwy. Następnie wyjdź ze sklepu i sprawdź jego kolor w świetle dziennym. Wybierz ten, który idealnie scali się ze skórą.

Podkład a typ cery

Bardzo ważną kwestią przy wyborze podkładu jest typ cery, jaki posiadasz. Jeśli twoja skóra jest sucha, wybierz nawilżający podkład o płynnej konsystencji. Jeśli twoja skóra jest tłusta i lubi się błyszczeć, sięgnij po podkład matujący.

Zanim nałożysz podkład – oczyść skórę

Nigdy nie nakładaj podkładu bez wcześniejszego oczyszczenia skóry. Nie dość, że nie będzie się trzymał długo, to na dodatek może wyglądać nieestetycznie. Tak więc najpierw umyj twarz żelem lub pianką, następnie wklep w skórę krem nawilżający, a dopiero na koniec nałóż podkład.

Czym nakładać podkład?

Możliwości jest wiele. Możesz do tego użyć pędzelka lub specjalnej gąbeczki. Możesz też rozsmarować podkład przy pomocy własnych palców. Wszystko zależy od ciebie. Najbardziej naturalny efekt uzyskasz poprzez nałożenie podkładu palcami. Gąbeczka albo pędzel owszem są bardzo precyzyjne, ale wymagają wprawy. Gąbka będzie idealnym wyborem jeśli posiadasz suchą cerę, zaś pędzel sprawdzi się przy cerze tłustej i mieszanej.

Łącz kosmetyki sypkie z kremowymi

Jeżeli chcesz uzyskać naturalny efekt, to powinnaś łączyć różne formuły kosmetyków. Jeśli Twój podkład jest sypki, to zdecyduj się na przykład na kremowy róż i odwrotnie. Wtedy efekt będzie zdumiewająco dobry.