Jak dbać o włosy latem?

http://pinterest.com/pin/252342385343138826/

http://pinterest.com/pin/252342385343138826/

Słońce, wysokie temperatury, gorące powietrze, wiatr, woda – wszystko to brzmi pięknie, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Niestety, wszystkie te czynniki mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze włosy. To właśnie w sezonie letnim włosy niszczą się najbardziej. Przesuszają się, słabną, łamią, tracą swój naturalny blask, odbarwiają…

Pytanie podstawowe brzmi, jak zatem zadbać o włosy, by te nie straciły na swym uroku i  przez całe lato pozostały w dobrej formie? Jak chronić je przed szkodliwym promieniowaniem UV? Po jakie kosmetyki najlepiej sięgać w sezonie letnim?

Zacznijmy od tego, że podstawą w pielęgnacji włosów w sezonie wakacyjnym jest odpowiednie i regularne ich odżywianie. W tym celu warto sięgać po specjalne odżywki i maski, które zamkną łuskę włosa i wygładzą jego powierzchnię. Najlepsze efekty dają maski, które można zakupić w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dobre efekty zapewnią też maski, które możemy przygotować ze składników z domowej spiżarni. Moim osobistym numerem jeden jest maseczka wykonana z rozgniecionego awokado lub oliwy z oliwek z dodatkiem cytryny. Raz na jakiś czas należy również nałożyć na włosy maskę silnie nawilżającą. Raz w tygodniu poza samą odżywką i maską, warto także nałożyć na włosy (zwłaszcza na końcówki włosów) odpowiedni balsam regenerujący i dodający włosom energii.

Jeśli mowa o kosmetykach, to musicie pamiętać, żeby nie sięgać po pierwszy lepszy szampon, czy maskę. Latem nie używamy tych samych szamponów i odżywek, co zimą. I o tym musicie pamiętać robiąc zakupy do wakacyjnej kosmetyczki. Latem wybieramy tylko i wyłącznie produkty zawierające filtry ochronne. Poza szamponami i odżywkami, warto skusić się również na mgiełki w sprayu. Wbrew powszechnym obawom, nie przetłuszczają one włosów, za to idealnie chronią je przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

http://pinterest.com/pin/552676185491884698/

http://pinterest.com/pin/552676185491884698/

Dbając o włosy musicie pamiętać, aby po ich umyciu dobrze je wysuszyć przed wyjściem z domu. Dlaczego? Bo krople wody, które pozostają na włosach po ich umyciu skupiają promienie słoneczne, a co za tym idzie, uruchamiają procesy chemiczne i uszkadzają strukturę włosa. Sama woda nie szkodzi włosom. Jednakże woda połączona ze słońcem lub wiatrem, może wyrządzić już wiele złego.

Co jeszcze można robić, aby ochronić włosy przed zniszczeniem?

Na pewno dobrze jest nosić kapelusz, który zapewni ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Na pewno dobrze jest delikatnie podciąć włosy tuż przed wyjazdem na urlop i powstrzymać się przed ich zafarbowaniem. Na pewno warto myć włosy po każdym powrocie z plaży i nakładać na nie odżywkę lub balsam. W końcu, dobrze jest powstrzymać się od suszenia włosów suszarką. Pozwólcie waszym włosom wyschnąć naturalnie (tylko nie na słońcu).