Jak dbać o usta zimą

pinterest

pinterest

Sezon zimowy to niezwykle trudny czas nie tylko dla skóry i włosów, ale także wrażliwych i delikatnych ust. Źle pielęgnowane usta łatwo ulegają przesuszeniu, stają się ściągnięte, popękane i spierzchnięte. Co robić, aby nawet zimą nasze usta pozostawały w doskonałej formie? Odpowiedź jest prosta! Właściwie je pielęgnować.

Pielęgnację naszych usta powinnyśmy rozpocząć już z samego rana, najlepiej tuż po przebudzeniu się. Ja zawsze zaraz po umyciu twarzy nakładam na usta specjalny balsam i wam radzę robić to samo. Skoro na twarz nakładamy krem, to czemu mamy omijać usta? No więc właśnie…

Jeśli rano macie troszkę więcej czasu, możecie zaserwować swoim ustom przyjemny masaż przy użyciu szczoteczki do zębów. Dzięki temu poprawicie ich ukrwienie i kondycję. Pamiętajcie, aby po takim zabiegu nałożyć krem lub balsam do ust.

Makijaż ust (źródło: pinterest)

Makijaż ust (źródło: pinterest)

Mało kto wie, że doskonałą ochronę naszym ustom zapewnia również makijaż. W dostępnych dziś kredkach, błyszczykach i pomadkach do ust znajduje się szereg witamin, środków nawilżających i filtrów chroniących przed warunkami atmosferycznymi. Pielęgnują one usta, zapobiegają ich przesuszeniu i zapewniają dobrą formę przez naprawdę długi czas.

Pamiętajcie też o tym, aby na chłodzie, a tym bardziej mrozie nie oblizywać, ani nie przygryzać ust. Jeśli będziecie to robić, wasze usta szybko popękają i będą boleć. Efekt suchych ust zlikwidują pomadki ochronne bogate w witaminę A i E. Warto mieć je zawsze pod ręką!

Peeling cukrowy na usta (źródło: pinterest)

Peeling cukrowy na usta (źródło: pinterest)

Doskonałe efekty w pielęgnacji przyniesie też peeling cukrowy i miodowa maseczka. Oba zabiegi wykonacie samodzielnie, w domowym zaciszu. Do peelingu będziecie potrzebować odrobinę cukru. Nałóżcie ją na lekko zwilżone wargi i delikatnie potrzyjcie, a następnie zmyjcie. Do maseczki wykorzystajcie łyżeczkę płynnego miodu i pozostawcie ją na ustach na około 15 minut. Po tym czasie zmyjcie miód lub po prostu go zliżcie.

Doskonałym, aczkolwiek już nie tak smacznym rozwiązaniem, jak te wyżej opisane jest siemię lniane. Wystarczy zagotować je do uzyskania galaretki, a następnie nałożyć na usta na około 20 minut. Po tym czasie, specyfik należy zetrzeć z warg, najlepiej przy pomocy delikatnej chusteczki.

Jeśli zimą dokuczają wam zajady, sięgnijcie po witaminę B2. Bardzo często to właśnie jej niedobór powoduje nieprzyjemną dolegliwość.