Jak dbać o buty zimą – skóra syntetyczna

jak dbać o buty ze skóry ekologicznej

Zima choć piękna potrafi dać w kość, szczególnie naszym butom. Jeśli chcemy, aby nasze obuwie przetrwało mrozy, śnieg i chlapę, musimy o nie zadbać w odpowiedni sposób. We wcześniejszych wpisach mogliście poczytać, w jaki sposób zadbać i jak pielęgnować buty wykonane ze skóry naturalnej i zamszowej. Dziś na tapetę weźmiemy buty wykonane ze skóry syntetycznej.

Skóra syntetyczna

Skóra syntetyczna to nic innego, jak skóra ekologiczna. Wiele osób nosi buty ze skóry ekologicznej. Wcale nie są one gorsze od obuwia ze skóry naturalnej. Mogą być jedynie mniej odporne na trudniejsze warunki atmosferyczne takie, jak zmienne temperatury, deszcz, śnieg czy plucha. Dlatego tak ważne jest, aby zimą w sposób szczególny zadbać o buty z ekologicznej skóry. Tylko wtedy obuwie ma szansę przetrwać bez uszczerbku na wyglądzie.

Czym pielęgnować buty ze skóry ekologicznej?

Do pielęgnacji skóry syntetycznej nie poleca się używania tych samych specyfików, których używa się do obuwia ze skóry naturalnej. Skóra ekologiczna różni się bowiem strukturą od skóry naturalnej i ma zdecydowanie inne potrzeby. Pielęgnując obuwie syntetyczne zimą trzeba pamiętać, że wszystkie plamy i zabrudzenia należy usuwać na bieżąco. Plamy pozostawione same sobie na kilka dni wchłoną się w głąb buta i spowodują, że straci on swój oryginalny wygląd. Zimą warto zaopatrzyć się w szampon do butów ze skóry syntetycznej. Dzięki niemu w łatwy sposób pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń. Po umyciu i dokładnym wysuszeniu butów, warto spryskać je sprayem, który nada im ładny wygląd, a jednocześnie zabezpieczy przed kolejnymi zabrudzeniami.