Jak dbać o buty zimą – skóra naturalna

jak dbac o skórzane buty zimą

Mimo, że zima potrafi być piękna, to jednak potrafi też nieźle dać w kość. Szczególnie ciężka może być dla naszych butów. W zetknięciu z mrozem, śniegiem czy chlapą nasze buty mogą ulegać nie tylko zabrudzeniu, ale i zniszczeniu. A przecież nikt nie chce, aby jego ukochane botki czy kozaki zbyt szybko straciły swój urok. Jak dbać o buty w sezonie zimowym? Dziś podpowiemy, jak dbać o buty wykonane ze skóry naturalnej.

Skóra naturalna

Buty ze skóry naturalnej odznaczają się nie tylko dużymi walorami estetycznymi, ale także imponującą odpornością na zabrudzenia i wilgoć. Dbanie o nie jest stosunkowo proste. Warto jednak pamiętać, że tylko regularna pielęgnacja skórzanego obuwia zaowocuje tym, że buty będzie można użytkować przez długie lata w dobrze zachowanym stanie.

Czym czyścić skórzane buty?

Niezbędnym środkiem do czyszczenia obuwia ze skóry licowej jest pasta do butów. Zawsze dobieramy ją kolorystycznie do butów. Alternatywą dla kolorowych past jest pasta bezbarwna, którą z powodzeniem można stosować do obuwia w różnych odcieniach i kolorach. Zanim jednak sięgniemy po pastę do butów musimy dokładnie oczyścić nasze buty – usunąć z nich kurz i ewentualne zabrudzenia. Dopiero później możemy przejść do aplikowania pasty. Na sam koniec buty polerujemy przy użyciu szmatki lub szczotki z włosia końskiego. Pomocny może się okazać też krem do skór, który przede wszystkim wzmacnia kolor obuwia, niweluje przebarwienia i ładnie nabłyszcza skórzane obuwie. Osoby, które chcą uzyskać maksymalny efekt połysku na butach powinny sięgnąć po specjalny wosk do butów.