Jak dbać o buty lakierowane

buty lakierowane pielęgnacja

Lakierki to obuwie zarezerwowane na wyjątkowe okazje. Za sprawą nietuzinkowego połysku, stanowią gustowny dodatek do eleganckich stylizacji. Lakierowane obuwie potrafi dodać smaczku każdej – nawet bardzo prostej stylizacji. Mężczyźni najczęściej sięgają po lakierki do garnituru – idąc na bankiet lub wytworną kolację. Kobiety uwielbiają lakierowane szpilki w parze z małą czarną. Dzięki połyskującym butom nie muszą już kombinować z wymyślnymi dodatkami. Ale czy wiemy, jak dbać o lakierowane obuwie?

Jak pielęgnować lakierki?

Wbrew pozorom, dbanie o lakierki nie jest tak skomplikowane, jak się może niektórym wydawać. Cała pielęgnacja ucieka się do dwóch zabiegów: czyszczenia i nabłyszczania. Buty lakierowane dobrze jest czyścić lekko zwilżoną w wodzie z mydłem szmatką. Zamiast wody można też skorzystać z mleka. Można także użyć do tego specjalnego preparatu do czyszczenia obuwia lakierowanego. Taki preparat dostępny jest w sklepach obuwniczych.

Jeśli chodzi o nabłyszczanie to należy tu sięgnąć po specjalny preparat do skóry lakierowanej. Tylko jest on jest w stanie chronić lakierowany but i skutecznie przedłużyć jego żywotność. Najczęściej środki to lakierków dostępne są w postaci sprayu lub płynu. Do nabłyszczania lakierków nie można stosować tradycyjnej pasty do butów. Profesjonalny środek nie tylko świetnie nabłyszczy skórę, ale także zabezpieczy ją przed uszkodzeniami mechanicznymi czy pęknięciami.