Idealny prezent na 50 urodziny

źródło: pinterest

źródło: pinterest

50-te urodziny to jeden z najbardziej przełomowych momentów w życiu. Dlaczego wam o tym piszę? Bo pewnie lada moment wasza mama lub wasz tata będą kończyć 50 lat i trzeba będzie uczcić to w sposób wyjątkowy – najlepiej jakimś stosownym prezentem. Bo co by nie mówić, 50 lat kończy się raz w życiu! 😉 Warto zrobić to z przytupem!

Co podarować bliskiej osobie z okazji 50-tych urodzin? Na pewno nie kolejną parę skarpetek, kolejny sweter, szlafrok, czy krawat. Na pewno nie kolejną książkę, flakon perfum, gadżet do kuchni lub samochodu, czy film na DVD. Fakt – może w każdym innym przypadku tego typu prezenty byłyby fajnym pomysłem, ale nie na 50 urodziny.

Prezent na 50 urodziny powinien być szczególny i wyjątkowy. Najlepiej będzie, jeśli zapomnicie o prezentach w postaci jakichś przedmiotów – większych lub mniejszych, bez różnicy. Prawda jest taka, że szybciej niż później pokryją się kurzem i tyle będzie z nich radości.

Wybierając prezent na 50 urodziny warto puścić wodze wyobraźni i zafundować coś, co pozwoli zapomnieć o szarej codzienności, co pozwoli przeżyć fantastyczną przygodę lub rozpieści zmysły i ciało. Wybierając prezent na 50 urodzinowy nie warto się ograniczać. W końcu takie przełomowe momenty w życiu zasługują na wyjątkową oprawę. Co więc kupić? Dziś wam udowodnię, że pomysłów jest naprawdę wiele, a każdy z nich zachwyca w inny sposób.

Co powiecie na prezenty nieoczywiste w postaci przygody lub jakiegoś przeżycia? Narodziły się one w Anglii i w dość krótkim czasie podbiły światowy rynek. Dziś coraz śmielej odnajdują się również u nas. Rozkochują w sobie fanów i miłośników rzeczy oryginalnych i nietuzinkowych. Zdobywają serca osób, które do tej pory były wierne klasyce. Tego typu prezenty nie tylko bawią i zaskakują, ale także zostają zapamiętane na bardzo długi czas. A przecież właśnie o to dokładnie nam chodzi.

Poniżej znajdziecie kilka interesujących propozycji, które przygotowałam specjalnie dla i które z pewnością zadowolą każdego 50-latka 🙂

Prezenty dla Mamy

lot balonem (źródło: wyjatkowyprezent.pl)

lot balonem (źródło: wyjatkowyprezent.pl)

Idealnym prezentem na 50 urodziny dla Mamy będzie na pewno lot balonem. Trochę szalone? A dlaczego miałoby takie nie być? W końcu raz na jakiś czas i waszej mamie należy się odrobina pozytywnego szaleństwa. Taki lot nie tylko pozwoli poczuć wiatr we włosach, ale także umożliwi spojrzenie na świat z zupełnie innej perspektywy. Będzie też świetną przygodą – w sam raz na świętowanie 50 urodzin.

Miłośniczki błogiego lenistwa i relaksu z pewnością będą wniebowzięte, jeśli otrzymają od was prezent w postaci vouchera do Spa. W końcu nie na co dzień, wasze mamy mają okazję, aby trochę poleniuchować i zająć się tylko sobą, prawda? Taki prezent (wolne popołudnie – do tego w Spa) pozwoli waszej mamie oderwać się od codziennych spraw, zregenerować siły i odpocząć za wszystkie czasy. Pozwoli się odprężyć, poprawi humor i doda energii.

zwiedzanie palarni kawy (źródło: wyjatkowyprezent.pl)

zwiedzanie palarni kawy (źródło: wyjatkowyprezent.pl)

A jeśli wasza mama nie wyobraża sobie dnia bez mocnej małej czarnej, podarujcie jej niezapomnianą przygodę w postaci wycieczki do prawdziwej palarni kawy. Najlepiej jeśli wycieczka ta będzie połączona z degustacją tego wyjątkowego napoju. Emocje gwarantowane!

Prezenty dla Taty

jazda Ferrari (źródło: wyjatkowyprezent.pl)

jazda Ferrari (źródło: wyjatkowyprezent.pl)

Czego może potrzebować do szczęścia mężczyzna, który właśnie skończył 50 lat i tak naprawdę ma już wszystko? Na pewno przygody i dreszczyku emocji. Świetnym pomysłem na prezent dla taty z okazji jego 50 urodzin będzie przejażdżka Ferrari. Który mężczyzna nie marzy o tym, aby usiąść za kierownicą tego włoskiego klasyka i dać się porwać zawrotnej prędkości? No właśnie… Jeśli istnieją jakieś rzeczy, którym nie może oprzeć się żaden mężczyzna, to są to na pewno: ryk silnika, wbijające w fotel przyspieszenie i ogromny kop adrenaliny. Satysfakcja z takiego prezentu gwarantowana!!!

Jeśli mamie podarujecie możliwość pobujania w obłokach (w dosłownym tego słowa znaczeniu) – tacie również możecie sprawić tego typu prezent. Ale zamiast lotu balonem, możecie podarować mu lot paralotnią lub motolotnią. Uczucie wolności, adrenalina i przepiękne widoki z lotu ptaka – tego nie da się porównać z niczym innym. Taki prezent pozwoli przeżyć niezwykłą podniebną przygodę i zasmakować życia.

włoska kolacja dla dwojga (źródło: wyjatkowyprezent.pl)

włoska kolacja dla dwojga (źródło: wyjatkowyprezent.pl)

Jeśli wasz tata jest wielkim smakoszem, z pewnością będzie zadowolony z prezentu w postaci eleganckiej kolacji w jednej z włoskich restauracji. Jeśli dodatkowo na taką kolację będzie mógł zabrać waszą mamę – wówczas na pewno będzie wniebowzięty! Tego typu prezent pozwoli choć na chwilę zapomnieć o codzienności i oddać się prawdziwej przyjemności. Romantyczny nastrój i wyborne jedzenie to sprawdzony przepis na idealne 50 urodziny!

 Więcej inspiracji na ciekawy prezent na 50 urodziny szukajcie tutaj: http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezent-urodziny