Hit wiosny: damskie buty w męskim stylu

Uważam, że wiosna 2016 to najbardziej atrakcyjny sezon w historii mody. Modne będzie wszystko – każdy styl, każdy kolor, każdy materiał. Dzięki temu, każda z nas znajdzie i wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Niekwestionowanym przebojem sezonu wiosennego będą damskie buty w męski stylu. Prawda, że brzmi i ciekawie i odrobinę zadziornie? Jeśli chcecie być modne tej wiosny, już teraz zadbajcie o dodatkowe miejsce w swojej szafie – miejsce, które przeznaczycie na obuwie w męskim stylu.

Brogsy i oksfordki

Brogsy i oksfordki to rodzaj obuwia typowo męskiego, jednak moda rządzi się swoimi prawami, dlatego już dawno na dobre wpisały się do kanonu stylowego butów damskich. To właśnie one nadają niepowtarzalny szyk casualowym stylizacjom i podkręcają look stylizacji eleganckich. Bo jak to z modą bywa, im bardziej nosimy coś na przekór, tym fajniej to wygląda. Z damskimi butami w męskim stylu jest podobnie.

Oksfordki i brogsy to chyba najbardziej typowy element angielskiego stylu. Chętnie promują go takie ikony jak Keira Knightley czy Kate Moss. Przyglądając się ich stylizacjom, można zauważyć, że oksfordki goszczą na ich stopach niemalże cały czas. Nic w tym dziwnego. Buty te są szalenie wygodne i szalenie charakterne. Genialne historie tworzą z sukienkami oraz spodniami. Można je nosić do ulubionych jeansów, spodni typu capri oraz spodni od garnituru. Z powodzeniem można je także łączyć z typowo miejskimi boyfriendami.

Nie tylko dla chłopczyc

Brogsy i oksfordki mimo swojego męskiego designu, wcale nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla chłopczyc. Niepoprawne romantyczki będą prezentować się w nich równie fenomenalnie. Również pewne siebie bizneswoman mogą paradować w tychże butach. Za to, że są klasyczne i ponadczasowe, idealnie służą każdej z nas, niezależnie od tego, ile mamy lat i gdzie pracujemy lub studiujemy.

Najmodniejsze modele

Wiosną najmodniejsze i zarazem najbardziej stylowe buty to te w odcieniach metalicznego złota i srebra. Więc na pewno na te dwa kolory warto postawić w tym roku. A jeśli nie metalik, to może klasyka? Czerń jest zawsze modna i nie ma daty ważności. Do łask powróci obuwie białe, więc jeśli nie boicie się tego koloru na butach – proszę bardzo!