Gdy brakuje energii…

zmęczenie

Każdej z nas zdarza się mały zjazd energetyczny. Jak bardzo potrafi być to męczące, nie muszę ci mówić. Sama dobrze o tym wiesz. Zamiast sięgać po kawę, lepiej wybrać zdrowsze alternatywy. Jakie? Pobudzającą kofeinę można znaleźć w herbacie, zwłaszcza yerba mate, a także kakao i czekoladzie. Pomocne są też inne produkty.

  1. Jabłko

Owoc ten jest nie tylko smaczny, ale także bardzo energetyczny. Już jedno jabłko potrafi dostarczyć energii i tym samym pokonać zmęczenie. Zamiast więc rozglądać się za słodkim batonem czy ciastkiem, sięgnij po jabłko, które jest świetnym źródłem witaminy C i węglowodanów złożonych.

  1. Sok z buraka

Sok z buraka to kolejne cudowne „lekarstwo” na spadek energii lub zmęczenie. Burak jest genialnym źródłem kwasu foliowego, który to odpowiedzialny jest za produkcję serotoniny odpowiedzialnej za aktywność i energię. Najlepszym rozwiązaniem jest regularne picie świeżo wyciskanego soku z tych warzyw.

  1. Migdały 

Migdały to prawdziwa gwiazda wśród przekąsek, ponieważ są pełne ważnych składników odżywczych. Znajdziemy w nich magnez i witaminy z grupy B, a te pomagają przekształcić jedzenie w energię. Jeśli nie przepadasz za migdałami, kup masło orzechowe. Jest kaloryczne, ale zawiera wyłącznie zdrowe tłuszcze, białka i błonnik. Dodaje energii, a przy okazji zaspokaja ochotę na dobre co nie co.

  1. Guma miętowa 

Może to brzmi dziwnie, że guma do żucia dodaje energii, ale faktycznie tak jest. Żując gumę zwiększasz akcję pracy serca, a to powoduje, że więcej krwi płynie do mózgu. Dodatkowo mięta pobudza włókna nerwowe, co świetnie odświeża i ożywia.