Domowe sposoby na gładkie usta

jak dbać o usta zimą

W sezonie zimowym nasze usta nie mają lekko. Pod wpływem niskich temperatur i silnych wiatrów, dość szybko się przesuszają – pierzchną i pękają. Nie jest to ani przyjemne, ani estetyczne. W czym tkwi problem? Głównie w tym, że skóra ust jest szalenie delikatna i jeśli nie zadbamy o nią we właściwy sposób, zacznie ulegać uszkodzeniu. Podstawą pielęgnacji ust, zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym powinno być solidne nawilżanie, a niekiedy nawet i natłuszczanie. Na pewno bardzo przydatne w codziennej pielęgnacji ust będą pomadki odżywcze, kremy i balsamy z filtrem UV, masłem shea oraz witaminami. Do bardzo spierzchniętych ust poleca się wazeliny, które świetnie je natłuszczają i tworzą na nich film ochronny. Co jeszcze?

Miód i cukier

Bardzo pomocne w pielęgnacji ust jest słodki duet – miód i cukier. Cukier z powodzeniem może zastąpić peeling i tym samym skutecznie wygładzi usta. Miód doda im miękkości, a przy okazji skutecznie je odżywi. Zabiegi wykonywanie przy użyciu miodu i cukru przywrócą ustom dawną świetność i sprawią, że znów będą gładkie i jędrne.

Masaż ust

Dobrym rozwiązaniem na przywrócenie ustom dobrej kondycji jest masaż. Można go wykonać przy użyciu zwykłej szczoteczki do zębów. Taki masaż usunie z powierzchni ust martwy naskórek i tym samym pomoże odzyskać gładkość i piękny kolor.

Maseczka na usta

Pielęgnację ust warto wzbogacić o maseczki. Raz lub dwa razy w tygodniu należy nałożyć na usta maseczkę z grubej warstwy kremu i pozostawić ją na około 5 minut. Po tym czasie zdejmujemy krem z ust i gotowe! Usta są jak nowe!