Dodaj włosom objętości

piękne włosy dzięki szczotce brush active rowenta

źródło: www.pinterest.com

Cienkie i oklapnięte włosy to prawdziwa zmora niejednej kobiety. Taka fryzura często wygląda na nieświeżą i mało atrakcyjną. Całe szczęście można temu zapobiec, dodając włosom objętości. W jaki sposób? Istnieje kilka skutecznych sposobów. Poniżej znajdziecie najbardziej efektywne.

Odżywki z polimerami

Istnieje kilka kosmetyków przeznaczonych do cienkich włosów. Najbardziej skuteczne są odżywki z polimerami, które osadzając się na włosach sprawiają, że pasma odpychają się od siebie i tym samym sprawiają, że włosów wydaje się więcej.

Preparaty typu „włos w płynie”

Nie wiem czy wiesz, ale istnieje coś takiego jak „włos w płynie”. Tego typu kosmetyk zawiera w swoim składzie keratynę, która jest podstawowym budulcem włosa i wypełnia wszelkie istniejące ubytki. Preparat należy rozpylić na umytych włosach, a następnie podsuszyć suszarką. Pod wpływem ciepłego powietrza keratyna będzie twardnieć i wiązać z włosami. Efekt? Zwiększona objętość włosów. Ale uwaga! Tego typu preparatu nie stosuj częściej niż 3 razy w tygodniu. Inaczej twoje włosy staną się matowe.

Suszenie głową w dół

Aby dodać włosom objętości, należy wpuścić w nie powietrze. Najlepiej zrobić to poprzez suszenie włosów z głową skierowaną ku dołowi. Takie suszenie ładnie podnosi włosy u nasady i optycznie dodaje im objętości.

szczotka Brush Active Rowenta doda włosom objętości i blasku

źródło: www.rowenta.pl

Szczotka do modelowania

Do zwiększenia objętości cienkich włosów przyda się szczotka modelująca – najlepiej z naturalnym włosiem, która delikatnie rozczesuje włosy i ładnie unosi je u podstaw. Warta uwagi jest na pewno suszarko-lokówka BRUSH ACTIVE ROWENTA, która nie tylko suszy i modeluje włosy, ale także nadaje im wspaniały blask i objętość. BRUSH ACTIVE ROWENTA to idealne urządzenie do stylizacji włosów, które pozwoli zapomnieć o cienkich i matowych włosach. P.S. Taka szczotka to świetna alternatywa dla grubych wałków, które jak wiadomo są nieco czasochłonne i nie zawsze zapewniają trwałe efekty.

Pianka typu push up

Ostatnim sposobem na dodanie włosom objętości jest pianka push up. Zawiera ona specjalne składniki, które nie dość, że sztucznie pogrubiają włosy, to na dodatek chronią je przed nadmiarem wilgoci z powietrza, dzięki czemu włosy nie opadają i nie tracą objętości. Uwaga! Piankę push up nakładamy zawsze u nasady włosów. Dzięki temu włosy odbiją się od skóry i staną się lżejsze.