Dla zdrowia i urody – pływanie

pływanie dla zdrowia i urody dziewczynka pływa pod woda w okularkach

Nie jest tajemnicą, że sekretem zdrowia i urody jest aktywność fizyczna. To dzięki niej łatwiej jest nam schudnąć i łatwiej utrzymać wymarzoną sylwetkę. To dzięki niej, nasza cera jest bardziej promienna. A teraz przyznajcie się – jak jest u Was z ową aktywnością? 🙂 Czasami ciężko się zebrać, aby ruszyć pupę sprzed komputera. Coś o tym wiem. Ale jeśli wybierzecie aktywność, która sprawia Wam frajdę, będzie o wiele łatwiej. Co powiecie na basen? Pływanie nie dość, że jest przyjemne, to jeszcze świetnie wpływa na zdrowie i sylwetkę.

Regularne pływanie – zalety

Pływając i przebywając w wodzie znacznie wspomagamy liczne procesy zachodzące w naszym ciele. Wykonywanie pewnych ruchów przychodzi nam wbrew pozorom z większą łatwością, a ciało wydaje się lżejsze. Odnosimy wrażenie, że grawitacja ulega znacznemu zmniejszeniu. Dłuższe przebywanie w wodzie doskonale wpływa również na układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie. Wzmocnieniu ulegają mięśnie odpowiedzialne za oddychanie oraz same płuca.

Pływanie odchudza i poprawia kondycję

 Pływanie świetnie wpływa na nasze ciało. W wodzie chudnie się łatwiej i… szybciej. Ciało pięknie smukleje i nabiera ładnych kształtów. Wyrabiają się mięśnie brzucha i grzbietu. I to nie wszystko. Regularnie pływanie sprawia, że wydolność naszego organizmu znacznie się zwiększa. Stajemy się bardziej wytrzymali na trudy dnia codziennego. Mamy lepszą kondycję, przez co mniej i rzadziej się męczymy. Również nasza odporność staje się lepsza.

Pływanie poprawia nastrój

Pływanie działa też zbawiennie na naszą psychikę. Relaksuje, odpręża i poprawia nastrój. Po przepłynięciu kilku basenów może i czujemy się zmęczeni, ale za to jacy jesteśmy szczęśliwi. Pływanie dodaje odwagi i determinacji. Przy dłuższym pływaniu wyrabiamy sobie te cechy, z których możemy również korzystać w życiu codziennym. Pływanie świetnie wyrabia też samodyscyplinę.

Jak często pływać?

Zacznijmy od tego, że najlepsze efekty daje regularne pływanie. Nie musimy pływać długo. Ważne, aby robić to regularnie – najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Chodząc na basen 2 razy w tygodniu i pływając około godziny, szybko zauważycie pozytywne zmiany nie tylko w swoim ciele, ale także psychice.