Demakijaż oczu. Jak prawidłowo go wykonać

Pinterest

Pinterest

Właściwie wykonany demakijaż to podstawa codziennej pielęgnacji. Bardzo ważny jest nie tylko demakijaż twarzy, ale także oczu. Dlaczego? Bo pozostawiony na rzęsach tusz może spowodować znaczne osłabienie rzęs, a w efekcie tego ich łamanie i wypadanie. Niedokładny demakijaż oczu może przyspieszyć proces starzenia się skóry pod oczami, a także przyczynić się do powstania tzw. worków pod oczami. Co więcej, pozostawione na oczach kosmetyki kolorowe mogą podrażnić spojówkę i tym samym wywołać stan zapalny….

W demakijażu oczu ważne są dwie kwestie. Pierwszą z nich jest wybór odpowiednich kosmetyków, drugą technika zmywania kosmetyków.

Do demakijażu oczu warto używać specjalnych produktów takich jak: płyny dwufazowe (idealnie sprawdzają się w przypadku tradycyjnych, jak i wodoodpornych kosmetyków), tłuste mleczka do demakijażu, olejki, czy chusteczki do demakijażu, choć tych ostatnich radzę używać jedynie w kryzysowych sytuacjach, np. w trakcie podróży. Pod żadnym względem nie można usuwać tuszu do rzęs przy pomocy samej wody. Taki zabieg nie tylko nie usunie makijażu, ale przede wszystkim wywoła efekt pandy, który nie wygląda zbyt estetycznie i jest trudny do zlikwidowania . Może też podrażnić skórę pod oczami, która raz uszkodzona, nigdy nie wróci całkowicie do formy. Dobrze jest także unikać mleczek do demakijażu twarzy, gdyż dla okolic oczu są one po prostu za mocne. Osobiście polecam wam płyny dwufazowe marki Nivea. Stosuję je od lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły.

To tyle, jeśli chodzi o to, czym zmywać makijaż oczu. Zajmijmy się teraz kwestią, jak zmywać taki makijaż. Najprostsza zasada demakijażu oczu brzmi: zamknij powieki, przyłóż do nich waciki nasączone produktem kosmetycznym, odczekaj kilka sekund tak, aby rozmiękczyć tusz, a następnie delikatnym ruchem od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka ściągnij kolorowe kosmetyki (tusz, kredkę i cienie). Tuszu można skutecznie się pozbyć wykonując również delikatne ruchy skierowane w dół. Czynności te powtarzaj aż do całkowitego zmycia makijażu. Jeśli chodzi o dolne rzęsy, to do ich demakijażu warto użyć innego (czystego) płatka złożonego na pół. Taki płatek przyciśnij do dolnych rzęs (tym razem przy otwartym oku) i zmyj tusz. Resztki kosmetyku usuń nasączonym patyczkiem kosmetycznym. Tylko tyle i aż tyle. Wykonując demakijaż oczu należy pamiętać, aby nie naciągać skóry wokół oczu i nie trzeć jest zbyt mocno.