Czemu warto kupić czytnik e-booków?

Każdy ma komórkę, którą może sobie robić słitfocie w szkolnej toalecie i wrzucać je na facebooka w ilościach niczym nie ograniczonych. A w prasie trąbią, że w Polsce coraz mniej ludzi czyta książki, naród głupieje i niedługo trudno będzie znaleźć partnera do rozmowy na inny temat niż perypetie Mostowiaków na niedzielnych zakupach.

Możesz wyróżnić się pozytywnie nie ilością komentarzy pod porannym statusem, a ilością książek na czytniku. Zwykłe książki są mało wygodne, bo trzeba je nosić, wypożyczać, kupować, co wychodzi albo drogo, albo czaso- i przestrzeniochłonnie, albo wszystko na raz. Dlatego fajnie mieć czytnik e-booków. Wszelkie tablety, laptopy i telefony, nawet te największe, świetnie grają i odtwarzają muzykę i filmy, ale od czytania na nich na dłuższą metę bolą oczy.

Czytniki, takie jak Kindle, zamiast ekranu mają e-papier, czyli nieświecący wyświetlacz. Strona wygląda prawie tak samo, jak w zwykłej książce, a do tego rogi się nie zaginają, higienicznie można zaznaczać i odznaczać fragmenty i robić czytelniejsze notatki niż na marginesie. I zawsze można mieć przy sobie kilkaset książek.. zmieści się i lektura, i coś do czytania z przyjemnością, i coś dla mamy.