Czas na zabawę z kotem

źródło: purina.pl

źródło: purina.pl

Twój kot lubi chadzać własnymi drogami, ale bardzo lubi też chwile wspólnie spędzone z Tobą. Wbrew pozorom, koty to pieszczochy, dlatego warto poświęcić im swoją uwagę. Z każdym zabawnym susem i machnięciem ogona kociak tryska energią i radością. Ciesz się razem z nim podczas wspólnych zabaw i wzmacniaj łączące Cię z pupilem więzi. Jak bawić się z kotem? Jakie zabawy z kotem są najciekawsze dla zwierzaka i jakich zabawek przy tym używać?

Koty uwielbiają polować

Nie jest tajemnicą, że naturalnym instynktem kotów jest polowanie. Ich przodkowie byli drapieżnikami i taki charakter koty zachowały do dzisiaj. Nie powinno więc Cię dziwić, że Twój kot będzie najbardziej usatysfakcjonowany, jeśli w trakcie zabawy będzie mógł coś złapać lub na coś zapolować.

Niezastąpionymi rzeczami w takim przypadku są różnego rodzaju sztuczne myszki ciągnięte na sznurku czy kule wypełnione smakołykiem lub kocimiętką. Oczywiście można je zastąpić domowymi i osobiście przygotowanymi rzeczami takimi, jak pozgniatana folia, reklamówka, kulka z papieru czy zakrętka od napoju. Ważne, aby zabawki nie były zbyt ciężkie. Dlaczego? Bo koty mają to do siebie, że lubią przez długi czas bawić się swoją zdobyczą – wziąć ją w pyszczek i zanieść do swojego kąta. Takie zachowanie sprawia mu radość, a przede wszystkim satysfakcję po odbytej zabawie. Ważne też, aby zabawki nie były zbyt małe, bo wtedy Twój pupil mógłby je połknąć i tym samym zrobić sobie krzywdę.

Instynkt myśliwego

Instynkt myśliwego u naszych pupili da także znać podczas zabaw w chowanego. Koty uwielbiają wręcz szukać, eksplorować i znajdować ciekawostki, dlatego też zwykłe puste pudełko po butach lub skrzyneczka po owocach będą idealnym gadżetem w codziennej zabawie. Kot będzie mógł schować się w takim pudełku. Będzie mógł także schować w nim rozmaite zdobycze. Dobrym pomysłem na zabawę z właścicielem jest także wspólne ganianie się po mieszkaniu. Jeśli pobiegniemy za kotem do jednego pokoju, zacznijmy po chwili z niego uciekać, aby nasz kot zaczął nas gonić. Koty to uwielbiają!

Podążać za światłem

Jeśli nie wiesz, jak bawić się z kotem, bo na przykład nie posiadasz jeszcze żadnych gadżetów (sprawdź) – sięgnij po zwykłą latarkę lub takową uruchom w telefonie. Wydobywające się światło będzie ciekawym obiektem do polowań. Twój kot będzie szczęśliwy, jeśli będzie mógł upolować wiązkę światła.