Co robić, gdy wypadają włosy?

sposoby na wypadające włosy

Piękne włosy to jeden z atutów każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że większość z nas dba o nie w sposób wyjątkowy. A co robić, gdy nasze piękne włosy zaczynają nagle wypadać? Na pewno nie możemy panikować. Spokojnie, to może zdarzyć się każdemu i wcale nie musi oznaczać, że dzieje się coś złego. Bardzo często za wypadaniem włosów stoją dość błahe powody jak zła dieta, stres czy zbyt intensywne szczotkowanie włosów. Niekiedy za wypadaniem włosów stoją uwarunkowania genetyczne oraz wahania hormonalne wynikające z nieprawidłowej pracy tarczycy. Najważniejsze, że te wszystkie uszkodzenia w łatwy sposób można naprawić. Jeśli wypadanie włosów związane jest z problemami hormonalnymi, wówczas niezbędna będzie pomoc specjalisty endokrynologa. W każdym innym przypadku możemy pomóc sobie sami. W jaki sposób?

Po pierwsze – relaks

Bardzo często wypadanie włosów związane jest z nadmiernym stresem. W takim przypadku, aby rozwiązać problem należy nauczyć się radzenia sobie z napięciem, np. poprzez odpowiedni relaks. Nie jest to proste, ale w momencie, kiedy opanujemy tę sztukę – wszystko rozwiąże się samo. Relaksować można się na kilka sposobów. Na pewno pomocna jest aktywność fizyczna: bieganie, pływanie, jazda na rowerze, itp. Jeśli stres zaczyna was przerastać, warto poszukać pomocy u specjalisty.

Po drugie – zdrowa dieta

Bardzo często zmiana nawyków żywieniowych, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa pięknych włosów. Aby nasze włosy odzyskały dawną świetność, musimy zadbać o zdrowe jedzenie. W codziennym menu powinny zagościć świeże warzywa i owoce, a także produkty z pełnego ziarna, które są świetnym źródłem cynku i żelaza – pierwiastków, które dbają o zdrowie i dobrą kondycję włosów. Warto również włączyć do diety kasze i ciemny makaron oraz ryby bogate w kwasy omega 3.

Po trzecie – odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów

Walkę z wypadaniem włosów pomogą wygrać odpowiednie preparaty do mycia i odżywiania włosów. Szampon na wypadanie włosów to bardzo często najlepszy sojusznik w walce z problemem. Można sięgać po niego codziennie i dzięki temu zahamować wypadanie włosów. Przydatne będą też maski regenerujące i wzmacniające włosy.

Po czwarte – STOP dla suszarek i prostownic

Od dawna wiadomo, że suszenie włosów, jak również ich prostowanie są bardzo niekorzystne dla naszych włosów. Chyba, że robimy to od czasu do czasu, wówczas nie zadzieje się nic złego. Jeśli jednak nasze włosy suszymy i prostujemy dość często (codziennie lub co drugi dzień) musimy liczyć się z ich osłabienie, a także wypadaniem. Aby zatrzymać proces wypadania włosów warto ograniczyć tego typu zabiegi do minimum. Włosy można myć wieczorem i tym samym pozwolić im, aby wyschły naturalnie. Prostować możemy je raz na jakiś czas, np. na specjalne okazje. Jest też inne rozwiązanie. Jeśli nie umiesz obejść się bez prostowania włosów, koniecznie kup specjalny środek ochronny do prostowania włosów.