Chcesz biegać? Zacznij jesienią!

dlaczego warto biegać

Cała Polska biega! Oszaleliśmy na punkcie biegania i czerpiemy z niego maksimum przyjemności. Bieganie genialnie poprawia naszą kondycję i… naszą sylwetkę. Działa lepiej niż lody czekoladowe. Poprawia nastrój i dodaje energii. Jeśli chcesz zacząć biegać, zacznij właśnie jesienią. Sezon jesienny to świetny czas na rozpoczęcie pięknej przygody. Dlaczego? Poniżej znajdziesz kilka solidnych argumentów.

Po pierwsze – endorfiny

Jesienią dopada nas spadek nastroju. Sposobów na ucieczkę od „jesiennej depresji” jest wiele. Można uciec się do oglądania ulubionych seriali. Można rozpieszczać się słodkim co nie co. Można, ale po co? Lepiej zacząć biegać. Ruch na świeżym powietrzu ma wpływ na obszary odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności. Mózg po 30 minutach aktywności fizycznej uwalnia endorfiny odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności, które zmniejszają napięcie i niepokój oraz pozwalają się zrelaksować.

biegania poprawia nastrój i pięknie rzeźbi sylwetkę

Po drugie – ładniejsza sylwetka

Niewiele sportów jest tak skutecznych w pozbywaniu się nadwagi i kształtowaniu pięknej sylwetki jak bieganie. Spalanie kalorii odbywa się nie tylko podczas samego treningu, ale również po jego zakończeniu. Wystarczy, że będziesz biegać około 40 minut, a twój organizm jeszcze przez wiele godzin po skończonym bieganiu będzie spalał tłuszczyk. I pamiętaj – wcale nie musisz biegać szybko. Wręcz nie powinnaś. Gubieniu tkanki tłuszczowej sprzyja powolne bieganie, na niskim tempie.

Po trzecie – hartowanie organizmu

Jesienią pogoda bywa bardzo kapryśna, to fakt. Ale to właśnie taka różnorodność sprzyja hartowaniu organizmu. Przed zimą jest to bardzo przydatne. Bieganie jesienią sprawi, że w sezonie zimowym będziesz rzadziej łapać infekcje.