Buty zamszowe pod specjalnym nadzorem

Buty zamszowe prezentują się bardzo efektownie i tak naprawdę są modne niezależnie od sezonu. W tym przeżywają swój największy rozkwit. Modne są zamszowe czółenka i zamszowe botki. Modne są także zamszowe kozaki. Nie sposób się nie skusić na buty z zamszu. Pytanie tylko – jak o nie dbać i jak je czyścić, gdy się zabrudzą?

Jak dbać o zamszowe buty?

Buty zamszowe wymagają szczególnej troski. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Na pewno nie wolno szorować ich szczotką. Ten materiał jest szalenie delikatny i łatwo go uszkodzić. Za to należy pamiętać o systematycznym impregnowaniu zamszowego obuwia. Specjalne preparaty można teraz kupić w każdym obuwniczym sklepie. Co jeszcze możemy zrobić? Nie nosić podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Gdy pada deszcz lepiej włożyć buty z licowej skóry niż zamszowej.

Jak czyścić zamszowe buty?

W momencie, kiedy nasze piękne zamszowe botki lub kozaki ulegną zabrudzeniu, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią pastę do czyszczenia. Dobrze, żeby była to pasta bezbarwna i dedykowana obuwiu zamszowemu. Żadna inna! Zamszowe buty możemy spróbować wyczyścić również skórką od chleba. Trzeba tylko pamiętać o jednym – zamsz pocieramy zawsze twardą stroną skórki, a nie miękką. Suche plamy na bucie możemy też spróbować zetrzeć gumką do ścierania. Tak – tą szkolną gumką, której dzieci używają w szkole. Taka gumka powinna sobie dać radę nawet z plamami z błota. Oczywiście plamy muszą być już zaschnięte.