Buty ekskluzywnych marek – dlaczego warto je kupować?

Buty to najważniejszy element stylizacji. Dodają charakteru, podkręcają nasz własny styl, często stawiają kropkę nad „i”. Często mówi się: pokaż mi swoje buty, a powiem ci kim jesteś. Na pewno jest w tym sporo racji. Obuwie ekskluzywnych marek potrafią zrobić całą stylizację. Podnoszą jej wartość, przyciągają uwagę i pozwalają wyróżnić się w tłumie. Stanowią doskonałą inwestycję we własny wizerunek. Nigdy nie warto oszczędzać na butach. Inwestowanie w ekskluzywne marki z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Pamiętajcie – warto mieć  w swojej szafie dwie pary porządnych butów niż całe mnóstwo taniego obuwia. Dlaczego warto inwestować w ekskluzywne marki i dobrej jakości obuwie? O tym poniżej.

Ekskluzywne marki dodają klasy

Nie od dziś wiadomo, że ekskluzywne marki obuwnicze są kwintesencją klasy, stylu i elegancji. Obuwie oferowane przez takie marki od razu podnoszą wartość całej stylizacji. Mają w sobie coś takiego, co sprawia, że trudno przejść obok nich obojętnie. Jak to mawiają styliści: „robią całą robotę”.

Są ponadczasowe

Ekskluzywne marki bazują na klasycznym obuwiu, które jak wiadomo, nie starzeje się nigdy. Prawda jest taka, że klasyczne buty dobrej jakości świetnie wpiszą się w każde trendy i tym samym (wbrew pozorom) pozwolą zaoszczędzić parę grosza. Klasyczne mokasyny czy skórzane sztyblety o klasycznym wzornictwie były modne kilkanaście lat temu, są modne teraz i na pewno będą modne również w przyszłych sezonach. Kupując buty ekskluzywnych marek i dbając o nie w odpowiedni sposób można mieć pewność, że posłużą nam przez długie lata.

Dobry materiał zawsze wygrywa

Materiał użyty do wyprodukowania obuwia ma istotny wpływ na ich jakość. To od zastosowanego materiału zależy, czy dane buty będą ładnie wyglądać, służyć przez długi czas, a przede wszystkim zapewniać wygodę chodzenia. Kupując tanie buty (np. z sieciówki) nie możemy oczekiwać cudów. Tylko ekskluzywne marki (kliknij) są w stanie zapewnić nam obuwie, które faktycznie sprosta wszystkim naszym wymaganiom. Powiedzmy to sobie szczerze – dobrej jakości skóra jest nie tylko ładniejsza, ale także lepiej pracuje i jest trwalsza. Wiele osób uważa, że skórzane buty są jak wino – im starsze, tym lepsze. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale tańsze marki bardzo często wykorzystują tzw. skórę wtórną, która powstaje w wyniku rozpuszczenia i zmielenia odpadów ze skór naturalnych. Nie trudno wywnioskować, że po takim procesie „skóra” traci naturalną strukturę włókien i jest bardzo kiepskiej jakości.

Ekskluzywne marki = dłuższa żywotność obuwia

Nie wiem czy wiecie, ale większość tańszego obuwia ma podeszwę łączoną z cholewką za pomocą kleju. Z kolei buty dobrej klasy wyróżniają się tym, że te dwa elementy są zszywane. Zapewnia to znacznie dłuższą żywotność butów. Większość ekskluzywnych marek stosuje szycie pasowe, zwane też ramowym lub otokowym. Polega ono na tym, że podeszwa nie jest przyszywana bezpośrednio do cholewki, lecz do specjalnego pasa, który pełni rolę łącznika cholewki z podeszwą. Ta metoda daje możliwość wymiany podeszwy w przypadku jest zużycia/uszkodzenia. Dzięki temu ukochane botki czy mokasyny mogą być wielokrotnie reanimowane i przywracane do życia, a my możemy cieszyć się nimi przez naprawdę długi czas.

Buty ekskluzywnych  marek są lepiej zaprojektowane

Na koniec jeszcze jeden argument przemawiający za tym, żeby kupować obuwie ekskluzywnych marek. Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami – tego nie da się podważyć. Prawda jest taka, że ładne obuwie to w zdecydowanej większości przypadków modele droższe, co oczywiście widać gołym okiem. Jeśli postawimy obok siebie buty za 600zł i ich odpowiednik za 200zł, to nietrudno będzie wskazać zwycięzcę. Dobre buty są po prostu ładniejsze i cieszą oko. Wiele ekskluzywnych marek bazuje na projektach, które mają co najmniej kilkadziesiąt lat. Skoro przetrwały tyle lat, to o czymś to świadczy. Warto w tym miejscu dodać, że dobrze zaprojektowane obuwie jest także wygodniejsze. W takich butach stopa się nie męczy, a chodzenie jest o wiele przyjemniejsze.