Brwi pod lupą

zdjęcie twarzy kobiety z idealnie wyregulowanymi brwiami

źródło: http://zapytaj.onet.pl

Nie tak dawno temu pisałam Wam o pielęgnacji rzęs. Dziś pod lupę weźmiemy brwi. Bo przecież nie jest tajemnicą, że brwi to oprawa oczu, która potrafi zdziałać cuda. A jeśli to oprawa dla oczu, zadbajmy o to, aby była piękna. Ładne brwi to nie te mocno wyskubane. Moda na brwi-nitki dawno już minęła. Od jakiegoś już czasu panuje moda na brwi naturalne, co oczywiście nie oznacza zaniedbane. Grube brwi owszem są teraz najbardziej pożądane, ale one także powinny być ładnie wyskubane i wypielęgnowane. Odpowiedni kształt brwi potrafi zrobić naprawdę wiele dla naszej urody.

grafika przedstawiająca jak prawidłowo powinna się regulować brwi względem reszty twarzy

źródło: http://easywaxing.pl

Kształt brwi

Kształt brwi zależy przede wszystkim od owalu twarzy, rozstawienia oczu i naturalnego łuku brwiowego. Nie istnieje więc jeden uniwersalny kształt brwi i należy o tym pamiętać. To, że koleżanka ma takie brwi, wcale nie oznacza, że my musimy mieć identyczne. Jak wyznaczyć idealny dla nas i naszej urody kształt brwi? Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa w taki sposób, aby przebiegała przez wewnętrzny kącik oka. Punkt przecięcia kredki z linią brwi określi nam miejsce, w którym powinna zaczynać się brew. A jak wyznaczyć koniec łuku brwiowego? W tym celu należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa w taki sposób, aby przebiegała przez zewnętrzny kącik oka – ten punkt, w którym kredka przetnie brew, będzie jej końcem.

zbliżenie na oko i brew podczas regulacji pęsetą

źródło: http://wizaz.pl

Regulacja brwi

Regulacja brwi w zaciszu własnego domu, to nie tylko wygoda, ale i oszczędność. Aby samodzielnie przeprowadzić regulację brwi, musimy odpowiednio się do tego przygotować. Jeśli wcześniej  nie depilowałyście brwi woskiem, sięgnijcie po pęsetę. Jest i łatwiejsza w użyciu i przede wszystkim bezpieczniejsza. Przed każdym wyrywaniem włosków, warto zadbać o higienę, a więc umyć ręce i zdezynfekować pęsetę. Włoski zawsze wyrywamy w sposób przemyślany i dokładny. Wyrywanie powinno odbywać się zawsze w kierunku ich wzrostu. Nigdy nie wyrywamy brwi od góry. Górna część łuku brwiowego zazwyczaj odrasta w postaci grubych, sterczących i mało atrakcyjnych włosków. Lepiej tego uniknąć, bo efekt może być karykaturalny. Osoby, które mają niską tolerancję na ból, przed depilacją brwi mogą delikatnie schłodzić łuk brwiowy.