Bolesny problem – trądzik. Sprawdź jak się go pozbyć

pinterest

pinterest

Trądzik pospolity to niezwykle popularna choroba skóry. Jeśli myślicie, że tylko was dotyczy ten problem, to jesteście w błędzie. Prawda jest taka, że około 80-90% młodych ludzi boryka się z dokuczliwymi pryszczami. Uważa się, że jedną z głównych przyczyn pojawienia się trądziku są hormony. W okresie dojrzewania szaleją one w sposób szczególny. Wzrost poziomu androgenów w okresie dorastania powoduje wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe w ilości przekraczającej potrzeby skóry. Stąd większa skłonność do wyprysków. 

Na pojawienie się pryszczy duży wpływ ma także nieodpowiednia dieta bogata w ostre przyprawy, tłuste i przetworzone potrawy oraz produkty słodkie. Nie bez znaczenia jest także stres. Liczne badania wykazały, że osoby które częściej narażone są na sytuacje stresowe, częściej mają problemy z cerą. Duży wpływ na wystąpienie trądziku mają też bakterie, które namnażając się, wywołują stany zapalne, w efekcie których powstają czerwone lub wypełnione ropą zmiany na skórze. I to nie wszystko. Trądzik może być także przekazywany w genach. Jeśli wasi rodzice borykali się z problemami skórnymi, to istnieją większe szanse, że i wy będziecie się z nimi borykać.

Nie da się ukryć, że trądzik jest bolączką, która spędza sen z powiek i jest źródłem kompleksów, czasami nawet bardzo poważnych kompleksów. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest jednak taka, że nawet uciążliwego trądziku można się pozbyć. Oczywiście cuda nie zdarzą się z dnia na dzień. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i wybrać odpowiednią broń na pryszcze.

Numerem jeden w walce z trądzikiem jest prawidłowe oczyszczanie twarzy. Trzeba jednak uważać, aby z tym oczyszczaniem nie przesadzić, gdyż zbyt intensywnie zabiegi oczyszczające mogą jeszcze bardziej pogorszyć kondycję skóry. Przede wszystkim musicie zadbać o właściwe kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej. Osobiście mogę wam polecić produkty z linii EUCERIN DermoPURIFYER. Świetnie sprawdzają się w codziennym oczyszczaniu i pielęgnacji skóry, a do tego dobrze współgrają z leczeniem farmakologicznym. Działają precyzyjnie na cztery główne przyczyny powstawania trądziku. Nie tylko zmniejszają wydzielanie sebum i ograniczają powstawanie zaskórników, ale także działają przeciwbakteryjnie, co jest niezwykle ważne i łagodzą wszelkie stany zapalne.

Oczyszczanie twarzy: żel do mycia twarzy Eucerin DermoPURIFYER (źródło:www.eucerin.pl)

Oczyszczanie twarzy: żel do mycia twarzy Eucerin DermoPURIFYER (źródło:www.eucerin.pl)

Produkty EUCERIN z linii DermoPURIFYER genialnie redukują zmiany trądzikowe i są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Prawdziwym fenomenem jest delikatny, aczkolwiek bardzo skuteczny żel oczyszczający, który zapewnia idealne oczyszczanie twarzy z wszelkich zabrudzeń, zanieczyszczeń i makijażu. Fajne efekty daje także krem na noc z tej samej linii EUCERIN DermoPURIFYER. My śpimy, a krem robi swoje: poprawia stan skóry, odblokowuje pory i redukuje zmiany trądzikowe.

Eucerin: aktywny krem na noc (źródło: www.eucerin.pl)

Eucerin: aktywny krem na noc (źródło: www.eucerin.pl)

Pamiętajcie, że w walce z trądzikiem musicie trzymać się żelaznych reguł. Po pierwsze: systematycznie oczyszczać twarz. Po drugie: do mycia twarzy używać wyłącznie letniej wody (zbyt gorąca lub zbyt zimna nasili problem). Po trzecie: nie wyciskać krostek, tylko pozwolić im samodzielnie się zagoić.