Bóle głowy – jak się z nimi uporać

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Ból głowy bywa trudny do zniesienia. Gdy się nasila, potrafi obniżyć jakość życia i na chwilę wyłączyć z normalnego funkcjonowania. Za każdym razem, gdy łapie nas ta nieprzyjemna dolegliwość, próbujemy z nią walczyć. Najważniejsze, żeby zareagować na czas. Musicie wiedzieć, że z bólem głowy nie ma co czekać. Jeśli się pojawił, sam nie minie, a może tylko przybrać na sile.

Skąd się biorą bóle głowy. Oczywiście większość przyczyn jest błaha. Głowa boli w momencie, kiedy jesteśmy zmęczone, niewyspane lub zestresowane. Wystarczy niezapowiedziana klasówka w szkole lub trudny sprawdzian, aby ból pojawił się w oka mgnieniu. Za dolegliwościami bólowymi mogą stać także wahania ciśnienia, długie przebywanie przed komputerem lub zbyt długie czytanie. U niektórych ból głowy może pojawić się po zjedzeniu jakiegoś produktu spożywczego. Najczęściej nieprzyjemne dolegliwości wywołuje czekolada, orzechy i żółty ser. Ból może wywołać także głód lub pragnienie. Jak minimalizować bóle głowy i wygrywać z nimi walkę? O tym w dzisiejszym poście.

  1. Szklanka chłodnej wody

O ile ból głowy nie zdążył się jeszcze rozwinąć – wypicie szklanki chłodnej wody z pewnością pomoże. Ale uwaga! Aby dolegliwość nie wróciła, należy w ciągu godziny wypić przynajmniej litr. Oczywiście w odpowiednich odstępach czasowych.

  1. Spacer

Świeże powietrze to często najlepszy lek na wiele dolegliwości. „Przewietrzenie” głowy powinno także pomóc na ból. Jeśli czujecie, że ból głowy przybiera na sile, zamiast siedzieć w domu, wybierzcie się na spacer. W trakcie takiego spaceru nie zapomnijcie o głębokim oddychaniu.

  1. Masaż

Masowanie niektórych miejsc na naszym ciele również potrafi przynieść pożądaną ulgę. Na bóle głowy najlepsze są masaże karku i ramion oraz masaże skroni. Bardzo skuteczne (wiele razy przetestowałam na sobie) jest także uciskanie punktu na dłoni, który znajduje się pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym.

  1. Odpoczynek

Silne bóle głowy zlikwidujemy kładąc się na chwilę w cichym i ciemnym (obowiązkowo!) pomieszczeniu. Takie odcięcie się od wszelkich bodźców jest naprawdę skuteczne w bólach migrenowych.

  1. Zimne okłady

Ulgę w bólu przyniosą też zimne okłady na czoło i skronie. Zmoczcie gazę lub ściereczkę w zimnej wodzie i połóżcie ją na czole. Poleżcie tak przez kilka lub kilkanaście minut. Zimno natychmiast ukoi ból.

  1. Leki przeciwbólowe

Jeśli żadna z powyższych metod nie przynosi pożądanej ulgę, możecie sięgnąć po lek przeciwbólowy. Ale uwaga! Nie może to być pierwszy lepszy proszek. Po pierwsze – taki lek powinien być bezpieczny w stosowaniu, a po drugie powinien być naprawdę skuteczny. Prawdziwą rewolucją wśród leków przeciwbólowych jest ASPIRIN PRO z technologią MicroActive (przetestowałam go na własnej skórze, a raczej głowie). Lek ten, w porównaniu ze zwykłą Aspiryną, jeszcze szybciej rozpuszcza się w organizmie, dzięki czemu przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Ważne, że nowy ASPIRIN jest bezpieczny w stosowaniu i dobrze tolerowany przez organizm. Jest też wygodny w stosowaniu. Dzięki temu, że każda tabletka dostępna jest w osobnym opakowaniu, nie trzeba nosić przy sobie całego opakowania leków. Wystarczy wrzucić do torebki lub plecaka 1 taką tabletkę i mieć ją zawsze przy sobie.