Akcja: wybielanie zębów

pinterest

pinterest

Z pewnością przyznacie mi rację, kiedy powiem, że białe i zdrowe zęby są najlepszą wizytówką każdej z nas. Są także największym powodem do dumy. Niestety bardzo często zaniedbania dnia codziennego sprawiają, że nasze zęby zamiast pozostawać śnieżnobiałe, stają się odbarwione i żółte. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że w każdej chwili możemy przywrócić biel naszym zębom.Nie musimy przy tym od razu umawiać się na profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa i wydawać wszystkich zaoszczędzonych pieniędzy. Czasem wystarczą proste zabiegi, które bez problemu możemy wykonać samodzielnie w domu.

Zęby wybielić możemy na wiele sposobów. Jedni polecają cytrynę, inni truskawki, jeszcze inni sodę oczyszczoną. Tę ostatnią ja osobiście wam odradzam, gdyż może ona uszkodzić szkliwo. Co polecam? Oto moje wybielające hity…

Paski wybielające

Paski to jedna z najbardziej popularnych metod na przywrócenie bieli zębom. Trzeba przyznać, że zapewniają one efekty, o jakich marzymy. Niekwestionowaną zaletą pasków wybielających jest to, że są one nieskomplikowane w „obsłudze” i możemy po nie sięgnąć w dowolnej chwili. Cena takich pasków jest także przystępna. Na pewno nie zrujnuje naszego budżetu.

Pasta wybielająca Colgate Max White One (źródło: colgate.pl)

Pasta wybielająca Colgate Max White One (źródło: colgate.pl)

Pasty wybielające

Na pewno słyszałyście nie raz, że odpowiednia i rzetelna higiena jamy ustnej potrafi zdziałać prawdziwe cuda i sprawić, że nasze zęby zyskują na swej atrakcyjności. Z pewnością słyszałyście też, że pasta do zębów paście nierówna. Jeśli chcecie, aby wasz uśmiech odzyskał dawną biel, koniecznie sięgnijcie po specjalny produkt wybielający. Dla mnie numerem jeden jest pasta wybielająca Colgate Max White One z Przyspieszaczami Wybielania. Nie tylko bezpieczne usuwa przebarwienia, ale także genialnie zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego. Regularne stosowane pasty wybielającej pomoże wam utrzymać piękny biały uśmiech na bardzo długi czas.

Płyny do płukania

Doskonałym uzupełnieniem past wybielających są zapobiegające przebarwieniom płyny do płukania jamy ustnej. Systematyczne ich używanie tworzy ochronną powłokę dookoła zębów, która usuwa przebarwienia i wydobywa ich naturalną biel uzyskiwaną podczas szczotkowania.

Żele wybielające

Mniej popularnym produktem, aczkolwiek wartym uwagi są żele wybielające. Efekty ich stosowania są bardzo podobne do tych, jakie niosą za sobą paski wybielające. Różnica pomiędzy jednym produktem, a drugim jest taka, że paski nakleja się na zęby, a żel wlewa do specjalnej formy, którą później nakłada się na zęby.