źródło: pinterest

źródło: pinterest

Wiosna to czas, kiedy często łapiemy infekcje, przeziębiamy się, chorujemy. Zamiast jednak tracić czas na chorowanie, lepiej skupić się na smakowaniu wiosny. W końcu wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. Szkoda czasu na leżenie w łóżku. Co zatem robić, jeśli w środku wiosny złapie nas uporczywy kaszel? Jest na to kilka sposobów 🙂

Po pierwsze – nawilżanie

źródło: pinterest

źródło: pinterest

W kaszlu bardzo ważne jest zadbanie o nawilżanie zarówno powietrza, jak i organizmu. Powietrze możecie nawilżać specjalnym urządzeniem nawilżającym, a jeśli takowego nie posiadacie, możecie rozwiesić na grzejnikach mokre ręczniki. W nawilżaniu powietrza dobrze sprawdzą się też naczynia wypełnione wodą. Jeśli chodzi o nawilżanie organizmu, to głównie należy zadbać o wypijanie większej ilości płynów, niż zazwyczaj. Pijcie dużo i regularnie. Sięgajcie po herbaty z miodem i cytryną, a także herbaty owocowe i ziołowe. Unikajcie napojów zimnych i gazowanych.

Jeśli dysponujecie urządzeniem do inhalacji, możecie także je wykorzystać. Inhalacje z soli fizjologicznej przyniosą szczególną ulgę w kaszlu suchym i męczącym. Przyspieszą też leczenie. Inhalacje można wykonać również nad miską ciepłej wody.

Po drugie – domowe specyfiki

Miód i cebula to duet niezawodny jeśli chodzi o kaszel. Syrop z cebuli od dawien dawna stawiał na nogi. To samo tyczy się miodu. Łącząc jedno z drugim zapewnicie sobie kurację, dzięki której wyzdrowiejecie w mgnieniu oka. Wystarczy, że pokroicie cebulę albo i dwie, dodacie pół szklanki miodu i całość odstawicie na około 3 godziny. Po tym czasie do mikstury dodajcie 50ml przegotowanej letniej wody i odstawcie na kolejne 3 godziny. Gotową mieszankę pijcie kila razy dziennie po 1 łyżeczce.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Ulgę w kaszlu przyniesie też siemię lniane. Tak wiem – nie jest zbyt dobre, ale za to skuteczne! Pamiętajcie, że leki nie mają smakować, a leczyć. Z siemienia lnianego dobrze jest przygotować specjalną miksturę. Łyżkę siemienia zalejcie szklanką wody i całość gotujcie około 10 minut. Dla smaku możecie dodać odrobinę miodu. Miksturę pijcie 2 razy dziennie.

Z właściwości nawilżających śluzówkę i łagodzących kaszel słynie także imbir. Świeże plasterki imbiru dodawajcie do wody z miodem lub herbaty. Pijcie nawet po kilka razy na dzień.

Po trzecie – tabletki na kaszel

Tabletki na kaszel Mucosolvan (źródło: mucosolvan.pl)

Tabletki na kaszel Mucosolvan (źródło: mucosolvan.pl)

Doskonałym uzupełnieniem domowym kuracji są tabletki na kaszel. Obecnie w aptekach takowych nie brakuje. Które wybrać? Największym zaufaniem cieszą się tabletki przeciwkaszlowe Mucosolvan. Leczą one ostre i przewlekle choroby oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Tabletki na kaszel Mucosolvan umożliwiają swobodne i głębokie oddychanie. Doskonale rozrzedzają wydzielinę, która to jest odpowiedzialna za odruch kasłania. Lek Mucosolvan jest wygodny i bezpieczny w stosowaniu.